Γ' ΕΘΝΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΚΑ-ΡΕΤΡΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Στήλες

Σαν Σήμερα (12/11/2017): Ταμυναϊκός-Ερμιονίδα 0-3

Ο Ταμυναϊκός ηττήθηκε απ’ την Ερμιονίδα με 3-0, σαν σήμερα 12/11, για την έκτη αγωνιστική του έβδομου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά το παιχνίδι και στο 5′ είχαν καλή ευκαιρία με σουτ του Καρατζά που απέκρουσε ο Στεφανίδης. Στο 30′ ουσιαστικά κόντρα στη ροή του αγώνα οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με μακρινό σουτ του Αδαμόπουλου και ένα λεπτό μετά η ομάδα του Αλιβερίου έφτασε κοντά στην ισοφάριση όταν ο Καρράς βρέθηκε σε θέση βολής, όμως το σουτ που έκανε κόντραρε σε σώματα αμυντικών της Ερμιονίδας. Στην επανάληψη ο Ταμυναϊκός συνέχισε να έχει μια φλύαρη υπεροχή, με τους φιλοξενούμενους να φτάνουν στο 0-2 στο 63′ με πλασέ του Μακρίδη και πέντε λεπτά μετά ο Αγγελόπουλος με ψηλοκρεμαστό σουυ διαμόρφωσε το τελικό 0-3

Ταμυναϊκός (Δημήτρης Λύκος): Μητακίδης, Ζαρίφης, Πιλάτης, Καρατζάς, Β. Αναστασίου, Σιλιγαρδάκης, Κώτσης, Καρράς (66′ Μ. Αναστασίου), Μαλισσόβας (79′ Ζάχι), Κρόκος (46′ Ραμπαβίλας), Μήτρου (54′ Κούρτης).

Ερμιονίδα (Θανάσης Στάικος): Στεφανίδης, Κασαπίδης, Αδαμόπουλος, Τζιέρης, Μπιμπισίδης, Κιοσσές, Τρέσα, Παλαιοπάνος, Μακρίδης, Αγγελόπουλος, Τριμπόνιας.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Αιολικός-Αήττητος Σπάτων 0-2, Ταμυναϊκός-Ερμιονίδα 0-3, Παναργειακός-Τριγλία Ραφήνας 0-0, Πανθηραϊκός-ΑΟ Χαλκίς 2-2, Θύελλα Ραφήνας-Ερμής Κιβερίου 2-2. Ρεπό Διαγόρας Αγίας Παρασκευής.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Αήττητος Σπάτων 16, ΑΟ Χαλκίς 11, Ερμιονίδα 11, Διαγόρας Αγίας Παρασκευής 8, Θύελλα Ραφήνας 7, Ερμής Κιβερίου 6, Παναργειακός 6, Πανθηραϊκός 6, Ταμυναϊκός 4, Αιολικός 4, Τριγλία Ραφήνας 1.

ΠΡΟΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Ιστιαία/Άγιος-Ταξιάρχης 5-2