Αγαπημένα ΡΟΗ ΒΟΛΕΪ

ΟΠΕ Χαλκίδας: Ήττα για άντρες στο τάι-μπρέικ από Πανελλήνιο

Την ήττα στο τάι-μπρέικ γνώρισε η αντρική ομάδα του ΟΠΕ Χαλκίδας από τον Πανελλήνιο, για την πέμπτη αγωνιστική της Β’ Εθνικής.

Η ομάδα της Χαλκίδας ξεκίνησε ιδανικά το παιχνίδι κερδίζοντας με χαρακτηριστική άνεση (25-12) το πρώτο σετ. Οι γηπεδούχοι κέρδισαν και το δεύτερο σετ, ενώ μετά από μάχη στο τρίτο σετ έχασαν την ευκαιρία για μια ‘καθαρή’ νίκη με 3-0 σετ, με τον Πανελλήνιο τελικά να μειώνει σε 2-1 σετ. Το γεγονός αυτό έδωσε ψυχολογία στους φιλοξενούμενους, που στη συνέχεια ισοφάρισαν τα σετ σε 2-2 και επικράτησαν στο τάι-μπρέικ. Μπορεί η ομάδα του Γιάννη Ντεγιάννη να έχασε την ευκαιρία για να πάρει ακόμη και τρεις βαθμούς, όμως έστω και ο ένας βαθμός (χάρις στα δύο σετ που κατέκτησε) μπορεί να αποδειχτεί πολύτιμος για τη συνέχεια του πρωταθλήματος.