Α' ΕΠΣΕ ΕΠΙΛΕΓΜΕΝΑ ΣΥΝΤΑΚΤΩΝ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Α’ ΕΠΣΕ: Ελλήσποντος-Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 6-0

Ο Ελλήσποντος επικράτησε με 6-0 του Ευβοϊκού Αγίου Νικολάου, για την πέμπτη αγωνιστική της μεγάλης κατηγορίας του ευβοϊκού ποδοσφαίρου.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 32ο λεπτό με πλασέ του Γεωργίου στην επαναφορά και έπειτα από αρχικό σουτ του Κουζούλογλου και απόκρουση του Τσάβαρη. Τρία λεπτά μετά ο Ανέστης με πλασέ από κοντά διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας της Λαμψάκου. Στην επανάληψη ο Ελλήσποντος έδωσε ακόμη μεγαλύτερες διαστάσεις στην επικράτηση του. Αρχικά στο 47′ ο Κουζούλογλου έκανε το 3-0, έπειτα από αρχικό σουτ του Ανέστη που κατέληξε στο δοκάρι και τέσσερα λεπτά μετά ο Χιούσκα έκανε το 4-0, ενώ ο ίδιος στο 63′ σημείωσε το πέμπτο γκολ των γηπεδούχων. Το τελικό 6-0 διαμορφώθηκε στο 75′ με τον Κουζούλογλου να βρίσκει και εκείνος για δεύτερη φορά τον δρόμο προς τα δίχτυα.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κασομούλης/Κωνστάντιος-Μαρίνος.

ΓΚΟΛ: 32′ Γεωργίου, 35′ Ανέστης, 47′ & 75′ Κουζούλογλου, 51′ & 63′ Χιούσκα.

Ελλήσποντος (Κώστας Καλλιμάνης): Βασιλείου, Γιαλός, Μαρίνος (46′ Ράλης), Γεωργίου, Ντούκα, Χιούσκα, Νικολάου, Κατσίμπρας (46′ Φτούλης), Κουζούλογλου (71′ Μάλιαρης), Ανέστης, Ντούμας (55′ Ντούκα).

Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου (Βαγγέλης Τόγιας): Τσάβαρης, Λύκος, Ντούνας, Ντούρμας, Κολιόπουλος (66′ Αποστόλου), Περήφανος (81′ Κοτρότσιος), Μπαλάνος (55′ Λάμπρου), Τζάνος, Ντουλελλάρι, Φιόλα (62′ Τόγκος).

ΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Αναβλήθηκε το Ταξιάρχης/Ωρεοί-Ιστιαία

Θ. Μεθενίτης: ‘Η αρχή του πρωταθλήματος θα μας βρει όσο πιο έτοιμους γίνεται’

Γ’ ΕΠΣΕ: Πρόγραμμα & διαιτητές 5ης αγωνιστικής (3/11)