Α' ΕΠΣΕ ΕΠΙΛΕΓΜΕΝΑ ΣΥΝΤΑΚΤΩΝ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Α’ ΕΠΣΕ: Αυλωνάρι-Ταμυναϊκός 0-3

Ο Ταμυναϊκός επικράτησε με 3-0 στο Αυλωνάρι της τοπικής ομάδας, σε αγώνα για την τέταρτη αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΕ.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο πέμπτο λεπτό με εκτέλεση φάουλ του Ζαχαριά, ενώ στο 18′ σουτ του Αγγελάτου έφυγε λίγο άουτ. Στο 23′ το Αυλωνάρι δημιούργησε την πρώτη του καλή στιγμή με απευθείας εκτέλεση φάουλ, με τον Μητακίδη να κάνει εξαιρετική επέμβαση και να παραχωρεί κόρνερ, ενώ στο 27′ ήταν η σειρά του Κότσαρη για εντυπωσιακή απόκρουση σε σουτ του Λάμπρου. Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να ψάχνουν την ισοφάριση και στο επόμενο περίπου δεκάλεπτο δύο καλές στιγμές με τον Πέππα και ακόμη μία με τον Καρλή, χωρίς να αλλάξει το 0-1 που ήταν σκορ ημιχρόνου.

Στο 64′ η ομάδα του Αλιβερίου είχε δοκάρι με τον Τόρα, ενώ στο επόμενο πεντάλεπτο και οι δύο ομάδες έφτασαν κοντά στο γκολ και τελικά στο 81′ ο Ζαχαριάς και πάλι με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 0-2 και ενώ στη φάση που προηγήθηκε ο Κότσαρης είδε την απευθείας κόκκινη κάρτα στην προσπάθεια του να σταματήσει τον Σίμωση έκτος περιοχής. Το τελικό 0-3 διαμορφώθηκε στο 88′ με πλασέ του Αγγελάτου.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Λάμπρου/Πριόνας-Παππάς.

ΓΚΟΛ: 5′ & 81′ Ζαχαριάς, 88′ Αγγελάτος.

Αυλωνάρι (Βαγγέλης Ντόβολης): Κότσαρης, Κόκος (58′ Καρλής), Παππάς, Καρατζάς, Κοκκάλας (36′ Ηλιόπουλος), Καράπας (80′ Α. Κούκης), Καρλής (68′ Τσαλιαγκός), Μαστροκώστας, Μπράχα, Πέππας, Μανδράκας.

Ταμυναϊκός (Γιάννης Καρβέλης): Ν. Μητακίδης, Δήμου, Λ. Πιλάτης, Κουτσαυλής (75′ Μεταξάς), Β. Αναστασίου, Μ. Αναστασίου (88′ Σπυράκης), Λάμπρου (58′ Τόρα), Κούτρας, Σίμωσης, Ζαχαριάς, Αγγελάτος.

Αν. Αυλωνίτης: ‘Να ‘χουμε σε υψηλό βαθμό τη συγκέντρωση & το θράσος μας’

Ν. Ρόγκας: ‘Για μένα και τον Δήμο μας ο αθλητισμός είναι θέμα υψηλής προτεραιότητας’