EVIASPORTS Β΄ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Β’ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Λουκίσια-Κονίστρες 5-0 (ΔΙΕΚΟΠΗ)

Τα Λουκίσια επικρατούσαν με 5-0 των Κονιστρών, σε αγώνα για την δεύτερη αγωνιστική του νοτίου ομίλου της Β’ ΕΠΣΕ, ο οποίος διακόπηκε λίγο πριν το φινάλε λόγω αδυναμίας των Κονιστρών να ολοκληρώσουν τον αγώνα.

Ο ΑΟΛ άνοιξε το σκορ στο 29ο λεπτό με τέρμα του Ισαλλάρι και στο 44′ ο Σ. Σταθαράς έκανε το 2-0. Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Λουκατζίκος σημείωσε το τρίτο τέρμα των γηπεδούχων, που στην επανάληψη έβαλαν δύο ακόμη γκολ. Αρχικά στο 61′ ο Λουκατζίκος με δεύτερο προσωπικό γκολ έκανε το 4-0, ενώ στο 80′ και ο Σ. Σταθαράς βρήκε ξανά τον δρόμο προς τα δίχτυα, κάνοντας το τελικό 5-0. Ο αγώνας διακόπηκε στο 85′ λόγω του ότι η φιλοξενούμενη ομάδα έμεινε με 6 παίχτες διαθέσιμους στον αγωνιστικό χώρο, λόγω τραυματισμών.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κούκουρα/Δούκας-Νικολάου Γ.

ΓΚΟΛ: 29′ Ισαλλάρι, 44′ & 80′ Σ. Σταθαράς, 45’+2′ & 61′ Λουκατζίκος.

Λουκίσια (Κώστας Παπαρίδης): Φ. Σταθαράς, Κόλλιας (62′ Κοντολιός), Αποστόλου, Χ. Παπαδόπουλος, Ρ. Μπουλούκος, Φρούσης (53′ Θεοδώρου), Σ. Σταθαράς, Χ.-Κ. Μπουλούκος, Γιαννουκάκος (46′ Ξουρίκης), Ισαλλάρι, Λουκατζίκος (71′ Κοροβέσης).

Κονίστρες: Πόγκας, Κολτσινάκου, Πόγκας, Κόκκος, Χαϊράνι, Πόγκας, Αγγελόπουλος, Καραγιάννης, Κατσής, Σέγκος, Τσεκούρι.

Σαν Σήμερα (8/1/2017): Ηρακλής Χαλκίδας-Παμβοχαϊκός 1-3

Δ. Ακριτίδης: ‘Προσπαθούμε να αξιοποιήσουμε το παν’