EVIASPORTS Α' ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Α’ ΕΠΣΕ: Μακρυκάπα-Αιδηψός 3-0

Η Μακρυκάπα επικράτησε της Αιδηψού με 3-0, σε αναμέτρηση για τη δεύτερη αγωνιστική της πρώτης κατηγορίας Εύβοιας.

Οι ‘λύκοι’ άνοιξαν το σκορ στο 23ο λεπτό με προβολή του Μπασινά, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ και τρία λεπτά μετά με ωραία ατομική προσπάθεια ο Σίδερης διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων. Ο ίδιος στο 74′ με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 3-0, βρίσκοντας ξανά στο δρόμο προς τα δίχτυα. Ο ΑΟΜ είχε και χαμένο πέναλτι με τον Σίδερη στο 55′ (απόκρουση Κυριακού.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κηρύκος/Τσιφλάκος-Ρουμελιώτης.

ΓΚΟΛ: 23′ Μπασινάς, 26′ & 74′ Σίδερης.

Μακρυκάπα (Νίκος Κιαπέκος): Δρενάφτσης, Βουρδάνος (87′ Λέκκας), Χ. Χασανδράς, Κούκουρας (57′ Δ. Χασάνδρας), Πουρνής, Μπασινάς, Γκίκας, Σηφάκης (80′ Γ. Καρκαλής), Κουτσαυλής (85′ Σμπρίνης), Σίδερης, Τσούτσης.

Αιδηψός (Θανάσης Γουρνάς): Κυριακού, Φώτου, Σαββόπουλος, Γιουκάι, Γλύκος, Αναγνώστου, Μακρής, Μάρκου (85′ Καρμάι), Μπιμπάι Α., Μπιμπάι Ι., Καραγκούνης (60′ Καπλανάι).

Β. Μπρατσιάκος: Κόουτς της χρονιάς στο Κατάρ!

Α’ ΕΠΣΕ: ‘6 στα 6’ οι πρωτοπόροι! (Αρτάκη-Καλοχώρι/Παντείχι 3-0)

Πανηλιακός: ‘Αποφασίσαμε να δηλώσουμε συμμετοχή στη Β’ ΕΠΣΕ’