EVIASPORTS Β΄ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Β’ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Σκύρος-Λούκισια 3-1 (pics)

Η Σκύρος επικράτησε των Λουκισίων με 3-1, στην πρεμιέρα του νοτίου ομίλου της Β’ ΕΠΣΕ.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 13ο λεπτό με πέναλτι του Λιακόπουλου και στο τελευταίο λεπτό του α’ μέρους ο Γιαννουκάκος ισοφάρισε για τον ΑΟΛ. Στο 65′ ο Καραμπίνης με κεφαλιά, αξιοποίησε σέντρα του Χιώτη και έδωσε και πάλι το προβάδισμα στη Σκύρο και οχτώ λεπτά μετά ο Στεφάνου, ως τελικός αποδέκτης αντεπίθεσης, διαμόρφωσε το τελικό 3-1, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα αφού πέρασε και τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο, με τον αέρα να δυσκολεύει και τους 22 ποδοσφαιριστές. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή, παρά τον κόντρα άνεμο και πέρα απ’ τα δύο τέρματα που σημείωσαν, δημιούργησαν και άλλες ευκαιρίες.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Βελέντζας/Χατζηκαμαγιάννης-Πασχώνης.

ΓΚΟΛ: 13′ Λιακόπουλος, 65′ Καραμπίνης, 73′ Στεφάνου-45′ Γιαννουκάκος.

Σκύρος: Γιαλός, Ζορμπάς, Χιώτης, Φτούλης, Δαλακλίδης (76′ Στεφάνου), Κουτσοκέρας, Μανωλάκης, Καραμπίνης (81′ Τσιούτσιος), Λύκος (67′ Ξανθούλης), Τσελέπης, Λιακόπουλος (84′ Yrycu).

Λουκίσια (Κώστας Παπαρίδης): Φ. Σταθαράς, Κόλλιας, Αποστόλου, Ρ. Μπουλούκος, Τριανταφύλλου, Φρούσης (46′ Σ. Λουκατζίκος), Σ. Σταθαράς, Χ.-Κ. Μπουλούκος, Γιαννουκάκος (79′ Παπδόπουλος), Ισαλλάρι (77′ Τουλίτσης), Ξουρίκης (67′ Ι. Λουκατζίκος).

Δείτε φωτογραφίες απ’ τον αγώνα, πατώντας ΕΔΩ.

ΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Λήλας Βασιλικού-Νεάπολη 4-1

Θανάσης Κούτος: Ξεφτιά ρομαντισμού