EVIASPORTS.GR Γ' ΕΘΝΙΚΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Γ’ Εθνική: Αρτάκη-Ύπατο 1-1

Ισόπαλη πρεμιέρα στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής για την Αρτάκη με αντίπαλο στην έδρα της το Ύπατο.

Η Αρτάκη ξεκίνησε δυνατά και ευτύχησε ν’ ανοίξει το σκορ με πλασέ του Ντελέκου, στο όγδοο λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τέρμα του Νικολόπουλου με σουτ μέσα απ’ την περιοχή, στο 38ο λεπτό. Στην επανάληψη το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο, χωρίς ιδιαίτερες συγκινήσεις μπροστά από τις δύο εστίες, έτσι το 1-1, όπως διαμορφώθηκε στο πρώτο μέρος, δεν άλλαξε ως το φινάλε.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Περράκης (Αθηνών)/Κολλιάκος (Αθηνών)-Αραβίδης (Αθηνών)

ΓΚΟΛ: 10′ Ντελέκος-38′ Νικολόπουλος

Αρτάκη (Κώστας Κλάδης): Ναβροζίδης, Χατζηστάμου, Τσίγκας, Καραμπάς, Μπελίτσος, Μαυρόπουλος (20′ Ζαχαρόπουλος), Λούκας (79′ Χαραλαμπίδης), Ντελέκος, Σπανός (56′ Παπαδάκης), Βεζιρτζόγλου, Καραντάκης (65′ Κολιόπουλος).

Ύπατο (Στάθης Σταθόπουλος): Κραβαρίτης, Δέδες, Οικονομόπουλος, Ρούσσης, Παπαχαραλάμπους, Γκούμας, Βιέννας, Νικολόπουλος, Bombana, Σαχσανίδης (69′ Μαλισσόβας), Ποτουρίδης.

Κεραυνός Χαλκίδας: Ενίσχυση στα γκολπόστ με Π. Ζαφειρόπουλο

Β’ ΕΠΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Οι σκόρερς μετά την 22η αγωνιστική

ΑΝΑΣΚΟΠΗΣΗ: Μάιος 2022