EVIASPORTS ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Κύπελλο ΕΠΣΕ (Β’ Φάση): Ατρόμητος Βασιλικών-Σκεπαστή 2-3 (παρ., κ.δ.: 2-2)

Στην παράταση πήρε την πρόκριση η Σκεπαστή, επικρατώντας με 3-2 του Ατρόμητου Βασιλικών, για τη δεύτερη φάση του κυπέλλου Εύβοιας ‘Νίκος Δαφνής’.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 42′ με τέρμα του Ζουζουλή και δύο λεπτά μετά ο Κωνσταντός έκανε το 0-2. Ο Ατρόμητος κατάφερε να παρουσιαστεί ιδιαίτερα ανταγωνιστικός στην επανάληψη και έτσι αφού αρχικά μείωσε στο 75′ με τον Λαδογιάννη, ισοφάρισε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Ραβανό, οδηγώντας το ματς στην παράταση. Εκεί, τρία λεπτά πριν την ολοκλήρωση της ο Ι.Β. Θαλασσινός σκόραρε για την Σκεπαστή, χαριζόντας της την πρόκριση.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κωνστάντιος/Γάτος-Βλάχος.

ΓΚΟΛ: 75′ Λαδογιάννης, 93′ Ραβάνος-42′ Ζουζουλής, 44′ Κωνσταντός, 117′ Ι.Β. Θαλασσινός.

Ατρόμητος (Λαζάρης Κυρπισλίδης): Αντωνίου Μ., Αντωνίου Γ. (32′ Γεωργίου), Δήμου, Νάτσιος, Μιχαλόπουλος, Σταματούλας, Λαδογιάννης, Χαρβαλιάς, Γαβρίηλ, Ραβανός, Θεοχάρης.

Σκεπαστή (Στάθης Κατσικογιάννης): Σωτηρόπουλος, Ι.Θ. Θαλασσινός (112′ Ι.Β. Θαλασσίνος), Σ. Ανδρέου, Καψάλας, Γερογιάννης, Γεωργίου, Ξιφαράς, Καρατζούδης (85′ Α. Ανδρέου), Θ. Θαλασσινός, Ζουζουλής (73′ Παναγιώτου).

ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΑΛΑΜΑΚΙΔΗΣ: Ένας ‘επαγγελματίας’ της αθλητικής προσφοράς

Σαν Σήμερα (4/2/2017): Αυλωνάρι-Ταμυναϊκός 0-1

ΑΝΑΣΚΟΠΗΣΗ: Ιανουάριος 2021