EVIASPORTS ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Κύπελλο ΕΠΣΕ (Α’ Φάση): Καστέλλα-Αλάτσατα 4-0

Η Καστέλλα επικράτησε των Αλατσάτων με 4-0, σε παιχνίδι για την πρώτη φάση του κυπέλλου Εύβοιας ‘Νίκος Δαφνής’.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 50ο λεπτό με τέρμα του Γ. Παπαδόπουλου, στο 62′ ο Τριανταφύλλου διπλασίασε τα γκολ του ΑΠΟΚ και τρία λεπτά μετά ο Παυλίδης έκανε το 3-0. Ο Κιούσης στο 78′ έδωσε ακόμη μεγαλύτερη διάσταση στη νίκη-πρόκριση της Καστέλλας, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μητρολιός/Νικολάου-Μαρίνος.

ΓΚΟΛ: 50′ Γ. Παπαδόπουλος, 62′ Τριανταφύλλου, 65′ Παυλίδης, 78′ Κιούσης.

Καστέλλα (Τάκης Σπυρόπουλος): Δεληγιάννης, Δεδεμπίλης, Λεοντής (Χρυσός), Γούσιας, Παυλίδης, Κουβούσης, Γραμματικόγιαννης, Α. Παπαδόπουλος, Γ. Παπαδόπουλος, Τριανταφύλλου (Κιούσης), Μπρέλος (Δημόπουλος).

Αλάτσατα (Σταύρος Γιάννακης): Τρίκας, Τουζούν (63′ Καρκαντελίδης), Ελευθεριάδης, Ντούκα, Καραγιάννης, Κουτσαυλής, Νερούτσος, Ματσούκας, Λαλανίτης (63′ Τσάλας), Μιχαηλίδης (73′ Ντούνας), Τσάλλας (73′ Μπανάσιος).

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Ύπατο-Αρτάκη 1-1 (video)

Β’ ΕΘΝΙΚΗ (ΓΥΝΑΙΚΩΝ): Οι διαιτητές στους αγώνες των Αβαντίδων & των Απολλωνίδων (14/4)

Σαν Σήμερα (18/2/2017): Απόλλων Ερέτριας-Δροσιά 0-0