EVIASPORTS Β΄ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

ΠΑΟ Πολιτικών-Αλάτσατα 3-2

Ο ΠΑΟ Πολιτικών επικράτησε των Αλατσάτων με 3-2, σε φιλική αναμέτρηση προπονητικού χαρακτήρα στα πλαίσια της προετοιμασίας των δύο ομάδων για τη νέα αγωνιστική σεζόν.

Η ομάδα των Πολιτικών άνοιξε το σκορ στο 10ο λεπτό με τέρμα του Ανδριόλα και στο 30′ ο Νικούλης διπλασίασε τα τέρματα του ΠΑΟ, ενώ πέντε λεπτά μετά οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 2-1 με γκολ του Λαλανίτη. Στο 55′ ο Παντουλιάς ισοφάρισε για τ’ Αλάτσατα και τελικά οι γηπεδούχοι πήραν τη νίκη με 3-2 χάρις σε τέρμα του Λάζαρη, δέκα λεπτά περίπου πριν τη λήξη.

ΓΚΟΛ: 10′ Ανδριόλας, 30′ Νικούλης, 80′ Λάζαρης-35′ Λαλανίτης, 55′ Παντουλιάς.

EVIASPORTS LIVE SCORE (ΣΑΒΒΑΤΟ 10/12)

Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου-Ταμυναϊκός 1-4

‘Η ΜΝΗΜΗ ΔΑΚΡΥΖΕΙ’: Το ποδόσφαιρο στη Χαλκίδα την περίοδο του Μεσοπολέμου (ΜΕΡΟΣ Α’)