EVIASPORTS ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΤΖΟΥΝΙΟΡ ΕΠΣΕ

ΤΖΟΥΝΙΟΡ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Ληλάντιο-Κάνηθος 5-2

Το Ληλάντιο επικράτησε της Κανήθου με 5-2, για την 9η αγωνιστική του τουρνουά τζούνιορ ‘Σεφερλής Γεώργιος’ της ΕΠΣΕ.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο τρίτο λεπτό με τέρμα του Σταμέλου και στο 10′ με αυτογκόλ του Κοκοκύρη ισοφάρισε η ΑΕΛ. Ο Σκουλίδης ολοκλήρωσε την ανατροπή για τους γηπεδούχους, κάνοντας το 2-1 στο 13ο λεπτό και στο 21′ ο Καλημέρης ισοφάρισε για την Κάνηθο σε 2-2. Στο 32′ ο Παπαγεωργίου έδωσε και πάλι το προβάδισμα στο Λήλαντιο και τρία λεπτά μετά ο Σκουλίδης με δεύτερο προσωπικό τέρμα έκανε το 4-2. Το τελικό αποτέλεσμα το διαμόρφωσε ο Α. Τόγιας στο 46′.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Βελέντζας.

ΓΚΟΛ: 10′ Κοκοκύρης (αυτογκόλ), 13′ & 35′ Σκουλίδης, 32′ Παπαγεωργίου, 46′ Τόγιας Α.-3′ Σταμέλος, 21′ Καλημέρης.

Ληλάντιο (Δημήτρης Καλέντζης): Βαζούρας, Μπέσκος, Μπαρότας, Τόγκος, Μπαλάνος, Dida, Παπαγεωργίου, Τόγιας Α., Σκουλίδης. (Χαραλαμπίδης, Καπετάνιος, Σίδερης, Σπύρου, Τόγιας Χ., Τόσκας).

Κάνηθος (Γιώργος Αντωνίου): Καράμπελας, Τομαράς, Ρίζος, Καλημέρης, Πασχαλίδης, Σταμέλος, Τριμιντζιος, Τσατσουλής, Κοκοκύρης. (Μπιμπίκας, Ισαλλάρι, Μπουρνούς).

Τ. Αυλωνίτης: Εξαιρετική απόδοση & ασίστ! (video)