ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΠΡΟΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ

ΠΡΟΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ (Δ’ ΦΑΣΗ): Προποντίδα-Κύζικος Αρτάκης 3-4

Ο Κύζικος Αρτάκης κέρδισε εκτός έδρας την Προποντίδα με 4-3, στον πρώτο ημιτελικό του πρωταθλήματος προπαίδων ‘Κουκουβάος Αντώνιος’ της ΕΠΣΕ, αποκτώντας προβάδισμα πρόκρισης για τον τελικό.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 15ο λεπτό με τέρμα του Βουγιούκα και τέσσερα λεπτά μετά ο Μπόκος διπλασιάσε τα τέρματα του Κύζικου. Ο ίδιος με δεύτερο προσωπικό τέρμα έκανε το 0-3 και στο 47′ έκανε χατ-τρικ και το σκορ 0-4. Η ‘Μπάρτσα’ έκανε ‘αντεπίθεση’ στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα, σημείωνοντας τρία τέρματα και αναθερμαίνοντας το ενδιαφέρον για τη ρεβάνς της Πέμπτης. Αρχικά ο Καραγιάννης στο 51′ μείωσε σε 1-4, στο 58′ ο Βάχλας έκανε το 2-4 και στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης ο Α. Σπύρου διαμόρφωσε το τελικό 3-4.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπακυριάκος-Παππάς-Νικολάου Σ.

ΓΚΟΛ: 51′ Καραγιάννης, 58′ Βάχλας, 60′ Σπύρου Α.-15′ Βουγιούκας, 19′ & 25′ & 47′ Μπόκος.

Προποντίδα (Δημήτρης Καραγιάννης-Σταμάτης Γεραντώνης): Χασάναγας, Αναγνώστου, Χατζηβασιλείου (47′ Παραβάνη), Μπασούκος Ι. (41′ Κικίδης), Τσαούσης, Βάχλας, Σπύρου Α., Νερούτσος, Καραπιπέρης (44′ Συνοδάκης), Καραγιάννης, Ζούσης (37′ Παλιάτσος).

Κύζικος Αρτάκης (Μιχάλης Μαύρος): Φωτιάδης, Γραμματικός (33′ Γένης), Μιτζιφίρης, Στούμπος, Βουγιούκας, Μπόκος (47′ Αργυρίου Π.), Σπύρου Δ., Μπιστά, Μάνιας (35′ Αδαμόπουλος), Μπασούκος Α., Χουλιάρας (47′ Αργυργίου Ε.).