19.7 C
Chalkida
20 Σεπτεμβρίου 2019
Αγαπημένα ΡΟΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΠΡΟΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ

ΠΡΟΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ (Β’ ΦΑΣΗ): ΟΠΑ Αιδηψού-Ληλάντιο 1-3

Το Ληλάντιο επικράτησε με 3-1 της ομάδας ΟΠΑ Αιδηψού και προκρίθηκε στα προημιτελικά του πρωταθλήματος προπαίδων ‘Κουκουβάος Αντώνιος’ της ΕΠΣΕ.

Η ομάδα της Αιδηψού άνοιξε το σκορ στο έβδομο λεπτό με γκολ του Δημητρίου και στο 21′ ο Μήτρου ισοφάρισε για την ΑΕΛ. Στο 47′ ο Λύκος ολοκλήρωσε την ανατροπή για το Λήλάντιο, κάνοντας το 1-2 και στο 56′ ο Καρέλης ‘σφράγισε’ ουσιαστικά τη νίκη-πρόκριση της ομάδας του, διαμορφώνοντας το τελικό 1-3.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Βελέντζας-Νέγρης-Γάτος.

ΓΚΟΛ: 7′ Δημητρίου-21′ Μήτρου, 47′ Λύκος, 56′ Καρέλης.

ΟΠΑ Αιδηψού (Θανάσης Αναγνώστου): Καππές, Βουτσιλάκος, Τσουφάι (60′ Μιτζέλος), Καπόλος, Αικατερίνης (31′ Μαρέτσι), Πλανάι, Βεργής, Μάργαρης, Βελουσάι (53′ Χατζής), Δημητρίου, Γκοτζίνα.

Ληλάντιο (Βαγγέλης Τόγιας): Τόγιας Χ., Καρέλης, Νικόλαρος, Μπαλόζι (55′ Γκάβαλης), Δεϊμέζης (55′ Καμαριώτης), Μαΐσόγλου, Κολοκυθάς, Λύκος, Λαγός, Μακρόπουλος (31′ Καρβέλας), Μήτρου (58′ Τόγιας Μ.).

Στα προημιτελικά το Ληλάντιο θ’ αντιμετωπίσει τον νικητή του ζευγαριού Τροπαιοφόρος-Λήλας Βασιλικού. Αναλυτικά το πρόγραμμα ως τους τελικούς:

Β’ ΦΑΣΗ

1. ΟΠΑ Αιδηψού-Ληλάντιο 1-3

2. Ιστιαία-Νεάπολη 0-2

3. Κύζικος Αρτάκης-Ταξιάρχης 3-0 α.α.

4. Λήλας Βασιλικού-Τροπαιοφόρος (γήπεδο Μαντουδίου, Σάββατο 1/6-5.30 μ.μ., Παπακυριάκος-Ντόβολης Ε.-Μαρίνος)

5. Προποντίδα-Αίολος Κριεζών 3-0

6. Ακαδημία Ερέτριας-Αμαρυνθιακός (γήπεδο Γυμνού, Δευτέρα 3/6-6 μ.μ., Κηρύκος-Παππάς-Σέρρας)

7. Άγιος Λουκάς-Αθλόπολις (γήπεδο Γυμνού, Σάββατο 1/6-6 μ.μ., Μπούρικας-Νικολάου Σ.-Γάτος)

8. Κάρυστος-Εύριπος (γήπεδο Ζαράκων, Σάββατο 1/6-6 μ.μ., Ντούρας-Σέρρας-Μούτουπας)

 

Γ’ ΦΑΣΗ (ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ)

9. Ληλάντιο-Νικητής ζευγαριού 4

10. Νεάπολη-Κύζικος Αρτάκης

11. Προποντίδα-Νικητής ζευγαριού 8

12. Νικητής ζευγαριού 6-Νικητής ζευγαριού 7

 

Δ’ ΦΑΣΗ (ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ, διπλοί αγώνες με πρώτο παιχνίδι στην έδρα του βαθμολογικά χειρότερου)

13. Νικητής ζευγαριού 9-Νικητής ζευγαριού 12

14. Νικητής ζευγαριού 10-Νικητής ζευγαριού 11

 

Ε’ ΦΑΣΗ (ΤΕΛΙΚΟΙ)*

ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ: Ηττημένος ζευγαριού 13-Ηττημένος ζευγαριού 14

ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ: Νικητής ζευγαριού 13-Νικητής ζευγαριού 14

*Ο μεγάλος τελικός θα διεξαχθεί στο γήπεδο του Αγίου Λουκά. Ο μικρός τελικός θα ορισθεί από την Επιτροπή Υποδομών της ΕΠΣΕ.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

River Party διοργανώνει ο Α.Ο. Μονοδρίου!

Παναγιώτης Νικολάου

Α’ ΕΠΣΕ: Αλλαγή σε αγώνα πρωταθλήματος

Κώστας Λαγός

Τουρνουά υδατοσφαίρισης ‘στις όχθες του Λήλαντος’ (photos)

Κώστας Λαγός