EVIASPORTS ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΠΑΣΚΕΤ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Πρωταθλητής στην παράταση! (ΑΓΕ Χαλκίδας-Πρωτέας Σχηματαρίου 59-68)

Ο Πρωτέας Σχηματαρίου νίκησε στο κλειστό της Πειραϊκής την ΑΓΕ Χαλκίδας στην παράταση με 59-68 και πήρε τον τίτλο του πρωταθλητή της κατηγορίας Γυναικών για τη φετινή περίοδο!

Το ματς ήταν όπως αναμενόταν συγκλονιστικό, με τις δύο ομάδες να παλεύουν για τη νίκη που θα τους έδινε τον τίτλο!

Το τελικό 57-57 της κανονικής διάρκειας διαμορφώθηκε με τρίποντο της Στεφανίδου και εύστοχες βολές από τις Τραυλού, Κοτσίφη και Μέτσκα, ενώ στην παράταση ο Πρωτέας ήταν ανώτερος, εκμεταλλεύτηκε τις αποβολές με 5 φάουλ βασικών παικτριών της ΑΓΕΧ και πήρε τη νίκη-τίτλο με 59-68!

Το ντέρμπι, που άργησε να ξεκινήσει κατά μισή ώρα λόγω αγώνα που προηγήθηκε στο ίδιο γήπεδο, είχε διάρκεια περισσότερης από 2 ώρες, καθώς εκτός των άλλων εμφάνισε για μια ακόμα φορά πρόβλημα ο ηλεκτρονικός πίνακας στο κλειστό της Πειραϊκής!

Διαιτητές: Καραμπιτσάκος-Χριστοδούλου.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-18, 31-27, 44-42, 57-57 (καν. διάρκεια), 59-68 (τελ. αποτελ.)

ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Βελισσαράκος): Φωτιαδάκη, Αθανασίου 12 (2), Γεωργίου 5, Κρινή 1, Πίππα 2, Καπακλή 10 (1), Στεφανίδου 15 (1), Στάμου, Θεοδώρου 14 (1), Σαμπάνη.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Χαντζής): Κάκου, Καπελέρη, Κωστούλα, Μαυριγοπούλου, Μαμασούκα, Τραυλού 17 (3), Κοτσίφη 19 (2), Ντέλλου, Ρούσσου 2, Μέτσκα 11, Αναστασίου 17 (2).

Για τις φωτογραφίες του Γιάννη Δαλιάνη πατήστε ΕΔΩ.

Α’ ΕΠΣΕ: Πανόραμα (19/11)

Στοίχημα: Με τα φαβορί σε Νορβηγία και Σκωτία

Σαν Σήμερα (16/12/2012): Δύστος-Κύμη 1-2