EVIASPORTS ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΠΡΟΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ

ΠΡΟΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ (Γ’ ΟΜΙΛΟΣ): Προποντίδα-Ερμήλιος 3-2

Η Προποντίδα κέρδισε τον Ερμήλιο με 3-2, για τη 10η αγωνιστική του 3ου ομίλου του πρωταθλήματος προπαίδων ‘Κουκουβάος Αντώνιος’ της ΕΠΣΕ.

Το σκορ άνοιξε στο τέταρτο λεπτό με αυτογκόλ του Βάχλα και στο 18′ ο Καλαμαράς έκανε το 0-2. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοση τους και έκαναν την ανατροπή στο τελευταίο τέταρτο του αγώνα. Αρχικά ο Τσαούσης μείωσε σε 1-2 στο 47′ και πέντε λεπτά μετά ο Σπύρου ισοφάρισε σε 2-2. Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων η Προποντίδα ολοκλήρωσε την ανατροπή, με τον Νερούτσο να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, διαμορφώνοντας το τελικό 3-2.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Νικολάου Γ.

ΓΚΟΛ: 47′ Τσαούσης, 52′ Σπύρου, 60’+2′ Νερούτσος-4′ Βάχλας (αυτογκόλ), 18′ Καλαμαράς.

Προποντίδα (Σταμάτης Γεραντώνης): Χασανάγας, Αναγνώστου, Παλιατσός, Μπασούκος, Τσαούσης, Βάχλας, Σπύρου, Νερούτσος, Καραπιπέρης, Καραγιάννης, Ζούσης. (Κικίδης).

Ερμήλιος (Δημήτρης Αντωνόπουλος): Σαββίδης, Σκόνδρας, Τρίκκας, Φρούσης, Θεοδώρου, Γραμματικόγιαννης, Πολίτης, Μίσχος, Ράνος, Παναγιωτόπουλος, Καλαμαράς. (Ερμήλιος, Φόης, Ζαφείρης, Πανταζής).

Β’ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Το πρόγραμμα της 30ης αγωνιστικής (19/5)

Α’ ΕΠΣΕ: Πανόραμα (6/2)

ΝΕΩΝ ΕΠΣΕ: Αποτελέσματα & βαθμολογίες (30/3)