26.9 C
Chalkida
21 Μαΐου 2019
Αγαπημένα ΡΟΗ ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Ευβοϊκός ΓΑΣ: 32 μετάλλια σε αγώνες στην Καλαμάτα (pics)

Στο ‘4ο κύπελλο Σπύρος Κοντόπουλος 2019’, που διοργάνωσε ο ΝΟ Καλαμάτας στις 11-12/5, συμμετείχε ο Ευβοϊκός ΓΑΣ.

Η ομάδα της Χαλκίδας συμμετείχε με 30 μέλη του από την αγωνιστική και προαγωνιστική ομάδα και είχε συγκομιδή 32 μεταλλίων (13 χρυσά-9 ασημένια-10 χάλκινα) σε διοργάνωση στην οποία συμμετείχαν περίπου 650 αθλητές-αθλήτριες.

Αναλυτικά τα μετάλλια και οι θέσεις για την προαγωνιστική ομάδα:

12 ετών

  • Χατζηαλεξίου Γεωργία: 1η στα 50 – 100 – 200 πρόσθιο
  • Τσαγκρίγκινα Αλεξάνδρα: 2η στα 50 – 100 – 200 ύπτιο
  • Σφυρόπουλος Ιωάννης: 1ος στα 200 πρόσθιο και 3ος στα 50 και 100 πρόσθιο
  • Χατζηβασιλείου Παναγιώτης: 3ος στα 100 ύπτιο, 5ος στα 50 πεταλούδα, 7ος στα 200 ΜΑ
  • Καρράς Κωνσταντίνος: 8ος στα 50 πεταλούδα, 11ος στα 100 ελεύθερο, 12ος στα 100 πρόσθιο
  • Τάντη Φωτεινή: 13η στα 100 ύπτιο, 14η στα 50 ελεύθερο

11 ετών

  • Πολυκαρπίδη Ειρήνη: 1η στα 100 ύπτιο, 1η στα 200 ΜΑ , 1η στα 50 πεταλούδα
  • Ιωαννίδης Πέτρος: 2ος στα 200 πρόσθιο, 5ος στα 100 πρόσθιο,8ος στα 50 πρόσθιο
  • Ιωάννου Χρήστος: 1ος στα 200 ΜΑ, 3ος στα 50 ελεύθερο, 5ος στα 200 ύπτιο
  • Παπαϊωάννου Αριστέα: 3η στα 50 πρόσθιο, 5η στα 50 ύπτιο, 8η στα 100 ύπτιο
  • Παπαϊωάννου Μαριάννα: 1η στα 100 πρόσθιο, 4η στα 50 πρόσθιο, 5η στα 200 πρόσθιο
  • Ρόδη Ελευθερία: 2η στα 50 ύπτιο, 3η στα 200 ύπτιο, 4η στα 100 ύπτιο
  • Ήλια Αγγελική: 8η στα 100 πρόσθιο, 9η στα 100 ελεύθερο
  • 1η θέση στα 4Χ50 ΜΟ κοριτσιών με τις Ρόδη Ελευθερία, Παπαϊωάννου Μαριάννα, Πολυκαρπίδη Ειρήνη, Παπαϊωάννου Αριστέα.

10 ετών

  • Κουλουρίδη Μαρία: 1η στα 50 – 100 πρόσθιο
  • Λιάσκου Βασιλική: 1η στα 200 ελεύθερο, 3η στα 100 ελεύθερο
  • Σεπετή Ελένη: 4η στα 50 ύπτιο , 5η στα 100 ύπτιο
  • Χαμαλίδη Αργυρώ: 4η στα 200 ΜΑ, 5η στα 50 πεταλούδα
  • Στρατή Ιωάννα: 2η στα 100 πρόσθιο, 4η στα 50 ελεύθερο
  • Πίγγου Ευαγγελία: 7η στα 50 ύπτιο, 9η στα 50 πεταλούδα
  • Γλωσσιώτης Ευάγγελος: 13η στα 50 ύπτιο, 14ος στα 50 πρόσθιο
  • 2η Θέση στα 4Χ50 ΜΟ κοριτσιών με τις Χαμαλίδη Αργυρώ, Κουλουρίδη Μαρία, Στρατή Ιωάννα, Λιάσκου Βασιλική

9 ετών

  • Καρρά Δανάη: 4η στα 50 πεταλούδα, 6η στα 50 πρόσθιο
  • Ευαγγελίδου Ελένη: 12η στα 50 πρόσθιο, 13η στα 50 ύπτιο
  • Θεοφίλου Παρασκευάς: 4ος στα 50 πρόσθιο, 7ος στα 50 ύπτιο
  • 4η Θέση στα 8Χ50 mix 9-10-11-12 ετών με τους Τσαγκρίγκινα Αλεξάνδρα, Χατζηβασιλείου Παναγιώτης, Πολυκαρπίδη Ειρήνη, Ιωαννίδης Πέτρος, Λιάσκου Βασιλική, Γλωσσιώτης Ευάγγελος, Καρρά Δανάη, Ιωάννου Χρήστος

Για την αγωνιστική ομάδα η βραβεύσεις σε αυτούς τους αγώνες δεν έγιναν ανά ηλικιακή κατηγορία αλλά κατηγορία OPEN. Τέσσερα μετάλλια κατέκτησε η 14η Αναστασία Χαμαλίδη στην κατηγορία γυναικών (2η στα 200 ύπτιο και 200 ΜΑ και 3η στα 200 – 400 ελεύθερο). Μετάλλιο από την αγωνιστική στην κατηγορία γυναικών, κατέκτησε και η Χατζηαλεξίου Παναγιώτα, κερδίζοντας την τρίτη θέση στα 200 μέτρα πρόσθιο.

Επίσης με την αγωνιστική ομάδα συμμετείχαν και οι:

  • Βελέντζας Δημήτρης σε 50-100-200 ελεύθερο και 50 πεταλούδα
  • Καλυβάκη Κατερίνα σε 50-100 ελεύθερο και 50-100 πεταλούδα
  • Κατσούνη Ελένη σε 50-100-200 ύπτιο και 50 ελεύθερο
  • Δριχούτη Ευαγγελία σε 50-100 πρόσθιο, 100 ελεύθερο, 50 πεταλούδα
  • Παπαϊωάννου Γεωργία σε 50-100-200 ελεύθερο, 50 ύπτιο

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

ΕΠΣΕ: Κοπή πίτας στις 25/2

Κώστας Λαγός

Γ’ ΕΠΣΕ-Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΚΥΜΗ-ΣΤΥΡΑ 0-2

Κώστας Λαγός

Β’ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Μιαούλης Φύλλων-Αλάτσατα 2-0

Δημήτρης Νικολάου