EVIASPORTS Β΄ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Β’ ΕΠΣΕ (Γ’ ΟΜΙΛΟΣ): Σκύρος-Μαρμάρι 1-0

Η Σκύρος επικράτησε με 1-0 του Μαρμαρίου, για τη 19η αγωνιστική του τρίτου ομίλου της Β’ ΕΠΣΕ.

Οι γηπεδούχοι πήραν τη νίκη χάρις στο τέρμα του Δ. Καραμπίνη στο 19ο λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι δεν είχαν αναπληρωματικούς στη διάθεση τους και έτσι έπαιξαν με 10 παίχτες απ’ το δέκατο λεπτό και μετά, έπειτα απ’ τον τραυματισμό του Φ. Ποδαρά. Παρόλα αυτά παρουσιάστηκαν ανταγωνιστικοί και είχαν ευκαιρίες για να διεκδικήσουν θετικό αποτέλεσμα.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Δελχάς-Ακριώτης-Πασχώνης.

ΓΚΟΛ: 19′ Καραμπίνης Δ.

Σκύρος: Γιαλός, Ζορμπάς, Τσιουμπέκας, Τσακαμής (61′ Φτούλης), Μανωλάκης, Τράκος (72′ Μπαλάσος), Ξανθούλης (85′ Μπαρμπάτσας), Καραμπίνης, Λύκος, Στεφάνου (80′ Ευσταθίου).

Μαρμάρι: Σίδερης, Ντάφλος, Ποδαράς Π., Αστήθας, Πάλλης, Ποδαράς Δ., Τσολόγκα, Διακάκης, Ποδαράς Φ., Χαραγκιώνης, Μπαλογιάννης.

Αμαρυνθιακός: Και επίσημα ο Αλ. Αλεξανδρής στην τεχνική ηγεσία

ΑΟ Πισσώνας: Παραίτηση γεν. αρχηγού Π. Σαρρή

Τένις: Ολοκληρώθηκε μ’ επιτυχία το πρωτάθλημα ‘Master Juniors’ στη Χαλκίδα (pics+video)