EVIASPORTS Α' ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Α’ ΕΠΣΕ: Αστέρας Βατώντα-Μακρυκάπα 1-3

Σημαντική εκτός έδρας νίκη για την Μακρυκάπα στο ντέρμπι παραμονής με τον Αστέρα Βατώντα με 3-1, για την 28η αγωνιστική της μεγάλης κατηγορίας του ευβοϊκού ποδοσφαίρου.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 13ο λεπτό με τέρμα του Σεχάι και στο 30′ η ομάδα του Βατώντα ισοφάρισε με γκολ του Ντούκα. Οι ‘λύκοι’ κατάφεραν ουσιαστικά να εξασφαλίσουν το ‘τρίποντο’ μεσά σε ένα τρίλεπτο στην επανάληψη, με τον Τσουμάνη να δίνει και πάλι το προβάδισμα στην ομάδα του στο 62′ και τον Μαντά στο 65′ να διαμορφώνει το τελικό 1-3.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Χουλιάρας-Κελεπούρης-Κούκουρα.

ΓΚΟΛ: 30′ Ντούκα-13′ Σεχάι, 62′ Τσουμάνης, 65′ Μαντάς.

Αστέρας Βατώντα (Γιάννης Λεζγής): Κώστογλου, Κοτρώτσιος (67′ Τζαφέρος), Κικίδης, Τσώκος (80′ Σεΐτης), Ντούκα, Σίμωσης, Νεσίμι (79′ Χρόνης), Γούναρης (85′ Κατόλης), Ματράκας, Σκριβάνος, Γκέκας.

Μακρυκάπα (Νίκος Κιαπέκος): Τζουβάρας, Βουρδάνος, Βαξεβάνης, Τσουμάνης, Σμπρίνης (90′ Σμπρίνης Π.-Σ.), Μπασινάς, Γκίκας (32′ Στούμπος Σ.), Σεχάι, Κούκουρας, Σιδέρης, Μαντάς.

ΜΟΝΟΔΡΥ: Απόκτησε τον Γ. Μαντζάκο

ΕΠΣΕ: Γενική συνέλευση με μαζική συμμετοχή & σε αισιόδοξο κλίμα σύμπνοιας!

Σαν Σήμερα (9/2/2014): Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-ΑΟ Χαλκίς 2-1 (video)