EVIASPORTS Γ' ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Γ’ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): ‘Σφράγισαν’ τον τίτλο! (Αυλίδα-Άρτεμις Αγίου Γεωργίου 3-0)

Η Αυλίδα επικράτησε της ομάδας Άρτεμις Αγίου Γεωργίου με 3-0 και εξασφάλισε και μαθηματικά την κατάκτηση του πρωταθλήματος και την άνοδο στη Β’ ΕΠΣΕ, μία αγωνιστική πριν το τέλος της φετινής περιόδου.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 15ο λεπτό με τέρμα του Ζαζά και στο 33′ ο Λεοντάρης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Στο 83ο λεπτό ο Τζεμπελίκος σκόραρε και εκείνος, διαμορφώνοντας το τελικό 3-0.

Μετά το τέλος του αγώνα ακολούθησε γιορτή-φιέστα των γηπεδούχων για την κατάκτηση του πρωταθλήματος.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μητρολιός-Ζεϊμπέκης-Γάτος.

ΓΚΟΛ: 15′ Ζαζάς, 33′ Λεοντάρης, 83′ Τζεμπελίκος.

Αυλίδα (Αργύρης Μαστραγγελής): Κικίδης, Παυλίδης (68′ Αναστασίου), Παπαρούνης, Ζαζάς, Βάθης, Μπαλωμένος (80′ Ντούρμας), Λειβαδίτης (76′ Κάβουρας), Μάλλιαρης, Τζεμπελίκος, Λεοντάρης, Ντασιώτης (86′ Πάλλης).

Άρτεμις Αγίου Γεωργίου: Κιούσης, Κρόκος, Γιαννακός (72′ Σιμιτζής), Αϊδίνης, Βασιλείου, Κατσινής, Σκουρλής, Καρλαύτης (80′ Ματθαίου), Μπούλης, Παπαρήγας, Τσιρέκας.