Αγαπημένα ΡΟΗ Β΄ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Β’ ΕΠΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Ταξιάρχης-Άγιος 5-0

Σημαντική νίκη πέτυχε η ομάδα του Ταξιάρχη απέναντι στην ομάδα του Αγίου με σκορ 5-0 στην προσπάθεια που κάνει για παραμονή στην β’ κατηγορία. Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι και δεν άφησαν περιθώριο αντίδρασης στους αντιπάλους τους, φτάνοντας άνετα στην επικράτηση.

Στο 7ο λεπτό ο Χουβαρδάς άνοιξε το σκορ κάνοντας το 1-0. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 48′ ο Καπόλος διπλασίασε τα τέρματα του Ταξιάρχη γράφοντας το 2-0. Τρία λεπτά αργότερα ο Δημητράκης ευστόχησε από την άσπρη βούλα, κάνοντας το 3-0.

Στο 80′ ο Μουρκώσης πέτυχε το 4-0 και ο Καραβάς στο 88ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 5-0.

ΓΚΟΛ: 7′ Χουβαρδάς, 48′ Καπόλος, 51′ Δημητράκης (πεν.), 80′ Μουρκιώσης, 88′ Καραβάς.

Ταξιάρχης: Σάμιος, Τσαμούρογλου (85′ Μισιρλής), Κριάρης (83′ Σούρας), Καπόλος, Κοντογιάννης, Μπαλαμούτης, Κουτσογεωργάκης (74′ Μουρκιώσης), Δέσπους, Καραβάς, Δημητράκης, Χουβαρδάς (60′ Λυσσέας).

Άγιος: Μπουροδήμος, Δημητράνας Ν., Πρέντι, Ραχιώτης, Κυπραίος, Ουράι, Λάϊος, Δημουλάκης Β., Αλεξίου (60′ Κατσαρής), Δημουλάκης Κ., Μίτριτς (60′ Δημητράνας Δ.).

Δρομείς Εύβοιας: Δηλώσεις για Μαραθώνιο Αθηνών ως τις 25/6

ΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ: Πανόραμα (30/11)