EVIASPORTS Β΄ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Β’ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Ερμήλιος-Απόλλων Παραλίας 1-3

Νίκη για τον Απόλλωνα Παραλίας που επιβλήθηκε της ομάδας του Ερμηλίου με σκορ 1-3 για τον κεντρικό όμιλο του πρωταθλήματος της Β’ ΕΠΣΕ. Παρότι οι γηπεδούχοι πήραν νωρίς το προβάδισμα, οι παίκτες του Απόλλωνα κατάφεραν να φτάσουν στην ανατροπή.

Στο 5ο λεπτό ο Βαβουλιώτης σκόραρε και έκανε το 1-0 για τον Ερμήλιο το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στο 54ο λεπτό ο Κωνσταντόπουλος ισοφάρισε σε 1-1 για την ομάδα της Παραλίας.

Στο 80′ ο Πατρινός σκόραρε για το 1-2 ολοκληρώνοντας την ανατροπή, με τον Δάσκο να διαμορφώνει στο 85′ το τελικό 1-3 υπέρ των φιλοξενούμενων.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ντούρας-Κωνστάντιος-Μαρίνος.

ΓΚΟΛ: 5′ Βαβουλιώτης-54′ Κωνσταντόπουλος, 80′ Πατρινός, 85′ Δάσκος.

Ερμήλιος (Δημήτρης Ερμήλιος): Παμφίλης, Μπουρνάζος, Γρηγοριάδης, Μπακρής, Κάραλης, Νικολάου, Αγγελώνιας (52′ Παναγιώτου), Δέδες, Τζαφέρης (69′ Πλέρος), Καπατσούλιας, Βαβουλιώτης.

Απόλλων Παραλίας (Παντελής Μάλαμας): Γκάκος, Ρίζος (46′ Ζία), Κοροβέσης Κ. (86′ Αντωνίου), Δημητρίου, Πατρινός, Κωνσταντόπουλος, Κοροβέσης Χ., Κηπιώτης, Λουκάς, Νερούτσος (52′ Δάσκος), Μεταξάς (89′ Καράι).

ΕΠΣΕ: Παράταση δηλώσεων για τα πρωταθλήματα υποδομών

Σαν Σήμερα (19/3/2016): Ψυχικό-Κύμη 85-63