Αγαπημένα ΡΟΗ Β΄ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Β’ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Ερμήλιος-Αφράτι 8-5

13 γκολ σημειώθηκαν στη Δροσιά στο παιχνίδι μεταξύ του Ερμήλιου και του Αφρατίου, με τους γηπεδούχους να επικρατούν με 8-5, σε παιχνίδι για την 22η αγωνιστική του κεντρικού ομίλου της Β’ ΕΠΣΕ.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 32′ με τέρμα του Μπακρή και δύο λεπτά μετά ο Κάραλης έκανε το 2-0. Στο τελευταίο λεπτό του πρώτου μέρους ο Βαβουλιώτης σημείωσε το τρίτο τέρμα του Ερμήλιου και στο πρώτο της επανάληψης ο Κυτίνος μείωσε σε 3-1. Με δύο τέρματα στο 48′ και στο 51′ ο Βαβουλιώτης έκανε χατ-τρικ και το σκορ 5-1, ενώ στο 57′ ο Κονάνας μείωσε σε 5-2. Με τέρματα του Καλύβα, στο 62′, και του Τ. Μαργέτη, στο 66′, οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 5-4 και στο 75′ ο Τζαφέρης έκανε το 6-4. Νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι έδωσε το δεύτερο προσωπικό γκολ του Κυτίνου με το οποίο έγινε το 6-5 στο 78′, όμως τέσσερα λεπτά μετά ο Καπατσούλιας έκανε το 7-5. Το τελικό 8-5 διαμορφώθηκε στο 89′ με δεύτερο προσωπικό γκολ του Τζαφέρη.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ντούρας-Παπαθανασίου Δ.-Ντόβολης Ι.

ΓΚΟΛ: 32′ Μπακρής, 34′ Κάραλης, 45′ & 48′ & 51′ Βαβουλιώτης, 75′ & 89′ Τζαφέρης, 82′ Καπατσούλιας-46′ & 78′ Κυτίνος, 57′ Κονάνας, 62′ Καλύβας, 66′ Μαργέτης Τ.

Ερμήλιος (Δημήτρης Ερμήλιος): Μπισιώτης, Μπουρνάζος, Γρηγοριάδης, Μπακρής, Καραλής (90′ Σεϊντάρασι), Νικολάου, Καπατσούλιας, Δέδες (64′ Πλέρος), Μπασίνας (64′ Διοκμετζίδης), Παναγιώτου, Βαβουλιώτης (70′ Τζαφέρης).

Αφράτι (Γιάννης Οικονόμου): Βαβουλιώτης, Αναγνώστου (46′ Μαργέτης Χ.), Καλύβας, Πρασσάς, Οικονόμου, Σπανός, Μαργέτης Τ., Κονάνας, Μαντάς, Κυτίνος, Γεωργίου (46′ Χαραλάμπους).

Α’ ΕΠΣΕ: Αιδηψός-Ταμυναϊκός 1-3

Γ’ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Αθλόπολις-Ολυμπιακός Χαλκίδας 1-2

Β’ ΕΠΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Κεραυνός Χαλκίδας-Σταυρός 3-1