Α’ ΕΠΣΕ: Σκεπαστή-Δροσιά 1-2

Σημαντικό ‘διπλό’ για τη Δροσιά με 2-1 στη Σκεπαστή επί της τοπικής ομάδας, για την 22η αγωνιστική της μεγάλης κατηγορίας του ευβοϊκού ποδοσφαίρου.

Έγινε ένα γρήγορο παιχνίδι χωρίς σκοπιμότητες και με την μπάλα πάνω-κάτω. Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν ν’ ανοίξουν το σκορ στο 40ο λεπτό με πλασέ του Μπασούκου μέσα από την περιοχή και η Σκεπαστή ισοφάρισε με σουτ του Ι.Θ. Θαλασσινού στο 61′. Εφτά λεπτά μετά ο Σεϊντάρασι αξιοποιήσε ασίστ του Βαρσαμά και με όμορφη τελική έκανε το τελικό 1-2.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπακυριάκος-Δελχάς-Κοντογιαννίδης.

ΓΚΟΛ: 61′ Θαλασσινός Ι.Θ.-40′ Μπασούκος, 68′ Σεϊντάρασι.

Σκεπαστή (Γιώργος Τσαραμίρσης): Σωτηρόπουλος, Θαλασσινός Ι.Θ., Ανδρέου Ι., Γερογιάννης Ι., Καψάλας, Ξιφαράς, Γεωργίου, Θαλασσινός Ι.Β., Γερογιάννης Δ. (70′ Αγιασοφίτης), Θαλασσινός Θ., Ζουζουλής.

Δροσιά (Δημήτρης Αντωνόπουλος): Αραβανής, Νάνος, Σεϊντάρασι, Καρλατήρας, Προβής, Κάκιος, Μπασούκος (82′ Τζέμος), Δουρδουβέλας, Ελευθερίου Χ., Βαρσαμάς, Σουλιωτάκης.

Σχολικοί αγώνες: Το τελευταίο πέναλτι & οι πανηγυρισμοί του 1ου ΕΠΑΛ Αλιβερίου! (video)