Αγαπημένα ΡΟΗ ΝΕΩΝ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

ΜΙΚΤΕΣ ΕΠΣΕ (ΝΕΩΝ): Ήττα-αποκλεισμός (Εύβοια-Μεσσηνία 1-2)

Η Εύβοια έχασε με 2-1 από τη Μεσσηνία, για την τρίτη φάση του πρωταθλήματος προεπιλογής εθνικής ομάδας, και αποκλείστηκε.

Στο γήπεδο της Νέας Ιωνίας έγινε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι, ανάμεσα σε δύο δυνατές ομάδες. Η Μεσσηνία άνοιξε το σκορ στο 14ο λεπτό με τελική ενέργεια του Κωστέα, παρά την προσπάθεια του Μίχου ν’ αλλάξει την πορεία της μπάλας προς τα δίχτυα. Στη συνέχεια οι Ευβοιώτες είχαν δύο καλές στιγμές στο 24′ και στο 28′ με εκτέλεσεις φάουλ από Ρουμελιώτη (απόκρουση των αμυντικών) και Πασσά (η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ), αντίστοιχα.

Στην επανάληψη η Εύβοια ξεκίνησε δυνατά, όμως η Μεσσηνία έφτασε στο δεύτερο της γκολ στο 55ο λεπτό με τον Μ. Ρουμελιώτη που βγήκε στην κόντρα και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Οι νέοι της Εύβοιας ‘απάντησαν’ γρήγορα με τον Παπαδημητρίου στο 58′ με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ να μειώνει σε 1-2. Στο τελευταίο 20λεπτο η Εύβοια πίεσε για την ισοφάριση, με τη Μεσσηνία όμως παίζοντας πίσω από την μπάλα να κατορθώνει ως το φινάλε να διατηρήσει το προβάδισμα που της έδωσε τη νίκη-πρόκριση.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Νικολάου (Αθηνών)-Όντος (Αθηνών)-Μαραθωνίτης (Αθηνών).

ΓΚΟΛ: 58′ Παπαδημητρίου Μ.-14′ Κωστέας, 55′ Ρουμελιώτης Μ.

Εύβοια (Μιχάλης Μαύρος): Μίχος, Μήτρου, Πόγκας (79’ Κροκόδειλος), Πασσάς, Ρουμελιώτης, Δέδες (72’ Βαγγέλη λ.τ.), Ποδαράς, Μεταξάς (72’ Αλαφάκης), Μακρής, Τζαφέρης (49’ Σταμούλος), Παπαδημητρίου.

Μεσσηνία: Λάππας, Σκοπέτος, Οικονομέας, Καλύβας, Στυλιανόπουλος, Ακριστινέι, Θεοδωρόπουλος (58’ Σαούτης), Κοσμόπουλος (73’ Κρητικάκης), Ρουμελιώτης (78’ Αρβανίτης), Κωστέας (73’ Σταματελόπουλος), Καρύδης (58’ Αλεξανδρόπουλος).

Δείτε την περιγραφή του αγώνα λεπτό προς λεπτό, πατώντας ΕΔΩ.

Ολυμπιακός: Το promo video για τον αγώνα στη Χαλκίδα με Μονπελιέ

DERNEKI (ΕΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ): Ε ρε Γλέντια-Στρουμφοχωριό 9-5