EVIASPORTS Α' ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Α’ ΕΠΣΕ: Αιδηψός-Αστέρας Βατώντα 1-2

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη για τον Αστέρα Βατώντα που έκανε βήμα παραμονής κερδίζοντας με 2-1 την Αιδηψό, για τη 18η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΕ.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 12ο λεπτό με αυτογκόλ του Γλυκού και εννιά λεπτά μετά ο Ι. Μπιμπάι ισοφάρισε για την Αιδηψό. Τελικά ο Αστέρας πήρε το ‘τρίποντο’ χάρις στο τέρμα του Σκριβάνου στο 39′ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι με το οποίο διαμορφώθηκε το 1-2, σκορ που δεν άλλαξε στην επανάληψη.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπακυριάκος-Πριόνας-Νέγρης.

ΓΚΟΛ: 21′ Μπιμπάι Ι.-12′ Γλυκός (αυτογκόλ), 39′ Σκριβάνος (πέναλτι).

Αιδηψός (Γιώργος Δημητρίου): Κυριακού, Σαββόπουλος (77′ Goxhaj), Καραγκούνης, Καππές, Γλυκός, Στεργίου Η., Παπατζίκος (57′ Μάρκου), Αναγνώστου (83′ Μαυροζουμής), Μπιμπάι Α., Μπιμπάι Ι., Στεργίου Α.

Αστέρας Βατώντα (Γιάννης Λεζγής): Ντελέκος, Κοτρώτσιος, Κικίδης, Τσώκος, Ντούκα, Χασανλάρι, Γκέκας, Τζαφέρος (90′ Μαγκλάρας), Χρόνης (74′ Νεσίμι), Σκριβάνος, Ματράκας (88′ Κατόλης).

ΜΑΝΤΟΥΔΙ: Ολοκλήρωσε την προετοιμασία ενόψει Αρτάκης (photos+video)