Αγαπημένα ΡΟΗ Γ' ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Γ’ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Πισσώνας-Έραπος 3-4 (pics)

Εκτός έδρας νίκη για τον Έραπο με 4-3 επί του Πισσώνα, για τη 17η αγωνιστική του δεύτερου ομίλου της Γ’ ΕΠΣΕ.

Πραγματοποιήθηκε ένα πολύ καλό παιχνίδι με ανατροπές στο σκορ και αγωνία ως το τελευταίο σφύρίγμα του διαιτητή Θεοδώρου. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Μουτουσίδη στο 23′ και ο ίδιος στο 42′ έκανε το 0-2. Στο επόμενο λεπτό ο Μουστάκας μείωσε σε 1-2 και στο 55′ Γ. Μπεγιάζης ισοφάρισε. Στο 75′ ο Τσώκος ολοκλήρωσε την ανατροπή για τους γηπεδούχους στο 75′ κάνοντας το 3-2, όμως ο Έραπος έκανε ανατροπή στην… ανατροπή με τον Μουτουσίδη να κάνει ‘καρέ’ σκοράροντας για το 3-3 στο 78′ και κάνοντας το τελικό 3-4 στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Θεοδώρου-Δάλλας-Ντόβολης

ΓΚΟΛ: 43′ Μουστάκας, 55′ Μπεγιάζης Γ., 75′ Τσώκος-23′ & 42′ & 78′ & 90’+3′ Μουτουσίδης.

Πισσώνας (Βασίλης Ντέμης): Στόγιος, Βογιατζής Κ. (82′ Χρυσός), Νικολάου (65′ Κόκα), Τρίκκας, Βογιατζής Ι. (45′ Τσέλα), Μπεγιάζης Α., Παπαδόπουλος, Μπεγιάζης Γ., Μουστάκας, Καρράς, Τσώκος.

Έραπος: Θεολόγης, Μεταξάς, Ζαχαράκης, Δάσκος, Κουκουβίνος, Καραμουζάς, Μπούρικας, Αναστασίου, Τσιριμώκος, Μουτουσίδης, Μωυσίδης (83′ Γερογιάννης).

Δείτε φωτογραφίες απ’ το παιχνίδι, πατώντας ΕΔΩ.

Β’ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Μιαούλης Φύλλων-Κονίστρες 3-0

Σαν Σήμερα (12/4/2017): Αυλωνάρι-Δροσιά 2-0

Σαν Σήμερα (27/12/1987): Αθηναϊκός-ΑΟ Χαλκίς 1-0