EVIASPORTS Α' ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Α’ ΕΠΣΕ: Καλοχώρι/Παντείχι-Αιδηψός 0-1

Σημαντικό εκτός έδρας ‘τρίποντο’ για την Αιδηψό με 1-0 στο Καλοχώρι/Παντείχι, απέναντι στην τοπική ομάδα, για τη 17η αγωνιστική της μεγάλης κατηγορίας του ευβοϊκού ποδοσφαίρου.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν τη νίκη χάρις σε τέρμα του Α. Στεργίου με δυνατό σουτ στο 45ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πιο δυνατά, μετά το πρώτο 20λεπτό η Αιδηψός ισορρόπησε και ευτύχησε να φτάσει στο γκολ, λίγο πριν την ανάπαυλα. Και οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες, σ’ έναν βαρύ αγωνιστικό χώρο που δυσκόλευε τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Καλαμάτας-Κούκουρα-Σιαπλαούρας.

ΓΚΟΛ: 45′ Στεργίου Α.

Καλοχώρι/Παντείχι (Γιάννης Φούρλης): Δρεναφτσής, Ντούκα, Κάραλης, ίσσαρης, Σαμαρτζής, Δαμπάνης (73′ Σακάλογλου), Στρατής (61′ Ζουρμπουλής Χ.), Ζαχαριάδης (55′ Ζουρμπουλής Π.), Πάλλης, Καραμπάς, Σαμπάνης.

Αιδηψός (Γιώργος Δημητρίου): Κυριακού, Σαββόπουλος, Καραγκούνης (87′ ΓΚοτζάι), Καππές, Γλύκος, Φώτου Κ., Σαμπάι, Αναγνώστου Ν. (90’+4′ Παπατζίκος), Μπιμπάι Α. (46′ Βασιλείου Γ.) Μπιμπάι Ι., Στεργίου Α.

Αμαρυνθιακός: Ενίσχυση στα γκολπόστ με Θ. Σακκή

Δήμος Κύμης-Αλιβερίου: Υπογράφηκε η σύμβαση για έργα σε γήπεδα Αυλωναρίου & Νεοχωρίου

Γ’ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Μονόδρυ-Αυλίδα 0-2 (pics)