EVIASPORTS.GR Γ' ΕΘΝΙΚΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Αιγάλεω-ΑΟ Χαλκίς 1-0

Την ήττα γνώρισε στο Αιγάλεω από την τοπική ομάδα ο ΑΟ Χαλκίς με 1-0, για τη 16η αγωνιστική του έβδομου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Η ομάδα της Χαλκίδας στάθηκε καλά απέναντι στους πρωτοπόρους του ομίλου, χωρίς όμως να είναι ιδιαίτερα επικίνδυνη επιθετικά, αλλά χωρίς να δώσει την ευκαιρία στους γηπεδούχους να δημιουργήσουν πολλές ευκαιρίες. Τελικά ο ΑΟΧ έχασε από ένα γκολ του Αιγάλεω στο 45ο λεπτό με μακρινό σουτ του Μάρη, σε μια φάση που οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν ότι θα έπρεπε να διακοπεί το παιχνίδι γιατί ήταν τραυματίας στο έδαφος ο Σιλιγαρδάκης. Το Αιγάλεω είχε δοκάρι στο 20ο λεπτό με τον Βέρμπη.

Αιγάλεω (Θεόφιλος Καλύβας): Γιώρας, Ζουμπουλάκης, Ιωαννίδης, Παπαζαχαρίας, Παπανικόλας, Μαρής, Παπασάββας (83′ Τσαφταρίδης), Γουνδουλάκης (90′ Μαγκάκης), Βέρμπης, Ραχίμ (80′ Ντάγκρας), Φαρινόλα (75′ Μπατής).

ΑΟ Χαλκίς (Αυλωνίτης): Μπάνκοφ, Μίτσκοφ, Αγγελής, Σχίζας, Πατερίτσας, Γκούρλας, Ντάμπος (75′ Σταματούκος), Σιλιγαρδάκης (46΄Σπυρακης), Παπαδάκης, Τσακάροφ, Παλαιολόγος (70′ Ρούμπος).