EVIASPORTS ΝΕΩΝ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

ΝΕΩΝ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): ΑΕ Χαλκίδας/Έξω Παναγίτσα-Απόλλων Ερέτριας 0-5

Νίκη για τον Απόλλωνα Ερέτριας επί της ομάδας ΑΕ Χαλκίδας/Έξω Παναγίτσα με 5-0, για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος νέων ‘Ποζίδης Κωνσταντίνος’.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 27ο λεπτό με τέρμα του Τσίγκα και ο ίδιος στο 35′ έκανε το 0-2, ενώ δύο λεπτά μετά ο Πετράκης πέτυχε το τρίτο γκολ του Απόλλωνα. Στην επανάληψη σκόραραν δύο παίχτες που ήρθαν απ’ τον πάγκο για την ομάδα της Ερέτριας. Αρχικά, ο Μπασινάς εκάνε το 0-4 και τρία λεπτά μετά ο Δ. Θέμελης διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μούρτικας-Νικολάου Σ.-Παπαθανασίου Γ.

ΓΚΟΛ: 27′ & 35′ Τσίγκας, 37′ Πετράκης, 68′ Μπασινάς, 71′ Θέμελης Δ.

ΑΕ Χαλκίδας/Έξω Παναγίτσα (Παναγιώτης Χαλιός): Σταθαράς, Φρυγανάς, Μυλωνάς, Σπανός Δ., Βαρτζής, Τυλιγάδης, Μπαλόζι, Κομποθανάσης, Σφύρλας, Σπανός Ν., Κουστιμπής.

Απόλλων Ερέτριας (Αντώνης Τσαραντάνης): Μητακίδης (68′ Δαφνής), Θέμελης Α., Τρεγκάι, Ψωμάς, Πετράκης Γ., Πετράκης Α., Τσαραντάνης (68′ Κιζερόπουλος), Κιάκης, Τσίγκας (64′ Μπασινάς), Κικίδης (41′ Θέμελης Δ.), Παντελής. (Baroni, Κισερόπουλος, Μπασινάς, Δαφνής, Θέμελης Δ., Τερζάκης).

Πανερυθραϊκός (U-21)-ΑΓΕ Χαλκίδας 58-63