Β΄ ΕΠΣΕ ΕΠΙΛΕΓΜΕΝΑ ΣΥΝΤΑΚΤΩΝ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Β’ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Ολυμπιακός Χαλκίδας-Απόλλων Παραλίας 0-4

Επιβλητική η ομάδα του Απόλλωνα Παραλίας που έφυγε με το διπλό από την Χαλκίδας κερδίζοντας τον Ολυμπιακό με σκορ 0-4 για το πρωτάθλημα της Β’ ΕΠΣΕ.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι, φτάνοντας δίκαια στη νίκη. Ο Δημητρίου άνοιξε το σκορ στο 21′ δίνοντας προβάδισμα στην ομάδα του. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 67ο λεπτό του αγώνα ο Λιάνας διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, γράφοντας το 0-2.

Ο Κανάνι στο 78′ έδωσε αέρα τριών τερμάτων στον Απόλλωνα, με τον Νερούτσο να σκοράρει το 80′ για το 0-4, δίνοντας μία σημαντική νίκη στην ομάδα της Παραλίας.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φώτης-Τσιφλάκος-Μούντριχας.

ΓΚΟΛ: 21′ Δημητρίου, 67′ Λιάνας, 78′ Κανάνι, 80′ Νερούτσος.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ: Κοροβέσης, Λέων, Κρινής, Ραβανός, Στρατής (46′ Παπακωνσταντίνου), Σταμέλος, Μάλλιαρης (84′ Αργύρης), Ευσταθίου, Φούρλης, Κονόμι (40′ Ηλιάδης), Ράνα.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΑΣ: Βρεττός, Ζία, Κοροβέσης Χρ. (84′ Κοροβέσης Κ.), Δημητρίου, Πατρινός, Κωνσταντόπουλος, Κανάνι, Κηπιώτης, Δάσκος (49′ Λιάνας), Μεταξάς (79′ Νερούτσος), Λουκάς (84′ Καράι).