Α' ΕΠΣΕ ΕΠΙΛΕΓΜΕΝΑ ΣΥΝΤΑΚΤΩΝ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Α’ ΕΠΣΕ: Λήλας Βασιλικού-Μακρυκάπα 1-1

Ισόπαλες με 1-1 αναδείχθηκαν οι ομάδες του Λήλαντα Βασιλικού και της Μακρυκάπας, για τη 15η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΕ, σε ένα πολύ ωραίο ματς που είχε πάθος και από τις δύο ομάδες για τη νίκη και τους γηπεδούχους να φτάνουν κοντά στην ολική ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 24ο λεπτό με κεφαλιά του Μπασινά μετά από εκτέλεση φάουλ με το οποίο έγινε το 0-1, το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στην επανάληψη, ο Λήλας απάντησε και ισοφάρισε σε 1-1, μετά από εκτέλεση πέναλτι του Μακρή και απόκρουση του Τζουβάρα, ο παίχτης του Λήλαντα με πλασέ στην επαναφορά έστειλε στην μπάλα στα δίχτυα, δίνοντας τεράστιο ενδιαφέρον στο ματς.

Η ομάδα του Βασιλικού κέρδισε εκ νέου πέναλτι στη συνέχεια, το οποίο εκτέλεσε πάλι ο Μακρής, χωρίς όμως να βρει στόχο αυτή φορά, χάνοντας την ευκαιρία για την ολική ανατροπή.

Στο ημίχρονο της αναμέτρησης έγινε φιλικό επίδειξης απ’ το τμήμα Κ-10 των γηπεδούχων.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γκάτσος/Κελεπούρης-Κοντογιαννίδης.

ΓΚΟΛ: 52′ Μακρής-24′ Μπασινάς.

ΛΗΛΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ (Τάσος Ταυταρίδης): Τόρα, Κικίδης, Ευαγγελινός, Παζαρίδης, Τσούρα, Αγγελάκης, Παπίλας, Αλεξίου (80’ Σιμιτζής), Μακρής (90’+2’ Μπούρικας), Πεσχύρας (89’ Μπακλαγεμέζης), Βάθης (75’ Αναγνώστου).

ΜΑΚΡΥΚΑΠΑ (Νίκος Κιαπέκος): Τζουβαράς, Λέκκας, Χασάνδρας, Καρκαλής Αν. (75’ Καρκαλής Ι.), Σεχάι, Μπασινάς, Γκίκας, Μαντάς, Κουτσαυλής (80’ Βουρδάνος), Σίδερης, Κούκουρας.

Όλυμπος Γυμνού: Πρώτη συγκέντρωση στις 3/8