Β' ΕΣΚΑΣΕ ΜΠΑΣΚΕΤ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ-ΣΥΛΛΑΣ 73-58

Ακάθεκτη και αήττητη στο δρόμο για τα μπαράζ και την άνοδο στην Α’ κατηγορία η Προοδευτική Λάρυμνας νίκησε και τον Σύλλα στην έδρα του με 73-58.

Στην πρώτη περίοδο οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ (24-22), με την Προοδευτική να ξεφεύγει στη συνέχεια για να λήξει το ημίχρονο με 41-30.

Η Προοδευτική διατήρησε τη διαφορά σε διψήφιο αριθμό πόντων, οι δύο προπονητές μοίρασαν το χρόνο συμμετοχής και οι γηπεδούχοι έφτασαν δίκαια στη νίκη με 73-58.

Κορυφαίος των νικητών ο Κλούρας με 21 πόντους και πολύ καλό ο Ιωακείμ.

Από το Σύλλα ο Φώτου με 16 πόντους ήταν ο παίκτης που απείλησε περισσότερο από οποιοδήποτε άλλο το αντίπαλο καλάθι.

Διαιτητές: Χριστοδούλου-Γερονικολός.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-22, 41-30, 57-44, 73-58.

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΛΑΡΥΜΝΑΣ (Δαδίτσιος): Τσελεκούνης 5, Ντάλλας, Κλούρας 21, Παπακωνσταντίνου 5, Δάρρας 3, Ιωακείμ 20 (1), Ρομπόκας 2, Δαραμάρας, Μαλέρδος 2, Κυριάκος 4, Γιαννόπουλος 6, Φαρφάλας 5.

ΣΥΛΛΑΣ (Τομαράς): Πολίτης 5, Αγαπητός 9, Φώτου 16 (2), Μαυροζούμης 7 (2), Βογιατζής, Χριστόπουλος 2, Χράπαλος 4, Παπανικολάου 6 (2), Τσάλλας, Σούρας, Πρέγκα 2, Χατζής 7 (2).