Β' ΕΣΚΑΣΕ ΜΠΑΣΚΕΤ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): ΕΡΕΤΡΙΑ-ΚΑΔΜΟΣ 56-51

Πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα για την Ερέτρια με 56-51 απέναντι στον Κάδμο με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Θοδωρή Ευγενίου που έκανε σούπερ εμφάνιση!

Με αυτή τη νίκη η Ερέτρια κάνει πλέον όνειρα για να προλάβει το τρένο της παραμονής ενώ αντίθετα για τον Κάδμο αυτή η ήττα ήταν πισωγύρισμα όσο αφορά την παρουσία τους στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας!

Στο πρώτο ημίχρονο ο Κάδμος ήταν καλύτερος και προηγήθηκε με 29-36 έχοντας για πρωταγωνιστή τον Αναστασίου. Στη συνέχεια η Ερέτρια ανέβασε ρυθμό και με άμυνα ζώνης έκλεισε τους διαδρόμους για το καλάθι της με τον Κάδμο να πετυχαίνει σε όλο το β΄ημίχρονο μόλις 17 πόντους.

Με πρωταγωνιστές στην τελευταία περίοδο τους Ευγενίου και Κανάκη η Ερέτρια έκανε την ανατροπή και με επιμέρους σκορ σε αυτό το διάστημα 19-8 πήρε μεγάλη νίκη απέναντι στον Κάδμο με 56-51.

Διαιτητές: Θωμά-Αποστόλου.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11-17, 18-19, 8-7, 19-8.

ΕΡΕΤΡΙΑ (Κόντος): Γαλάνης 2, Ψωμάς, Αποστόλου Χαρ. 11 (3), Γρουντάς, Σταμούλης, Ευγενίου 8, Κοντογιάννης 2, Βαλκάνος 1, Μπαλάφας 6, Κανάκης Κ. 16, Ωραιόπουλος 2, Τουλουμτζής 8.

ΚΑΔΜΟΣ (Δεφίγγος): Πετρέσκου, Κόλλιας, Αναστασίου 21 (5), Φίλης, Κουτσούμπας, Κάβουρας 6, Δαλαμάγκας, Θανάσαινας 8, Ζυγομήτρος 10, Μπόγρης 3, Χασάπης 3.