Β' ΕΣΚΑΣΕ ΜΠΑΣΚΕΤ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς (9η αγωνιστική)

Με τη διεξαγωγή της 9ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας (α’ όμιλος) χωρίς ουσιαστικές αλλαγές στην κορυφή.

Ο Αστέρας Αλιβερίου διατήρησε την πρωτοπορία στο βαθμολογικό πίνακα μετά την εκτός έδρας νίκη του στην Αλίαρτο με 40-52.

Ο ΓΑΣ Βασιλικού ακολουθεί σε απόσταση μιας νίκης επικρατώντας του ΓΑ Ν.Αρτάκης με 74-67 και ενώ την ερχόμενη αγωνιστική θα παίξει την 1η θέση στην κανονική διάρκεια μέσα στο Αλιβέρι!

Οι Κονίστρες νίκησαν την ΑΓΕΧ με 73-61 έχοντας απόσταση ασφαλείας από την επικίνδυνη ζώνη.

Πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα για την Ερέτρια που νίκησε τον Κάδμο με 56-51 κρατώντας ζωντανό το όνειρο της παραμονής.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ-ΓΑΣ Ν.ΑΡΤΑΚΗΣ 74-67

ΑΛΙΑΡΤΟΣ-ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 40-52

ΕΡΕΤΡΙΑ-ΚΑΔΜΟΣ 56-51

ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ-ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 63-51

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (27/1)

ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ-ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ

ΚΑΔΜΟΣ-ΑΛΙΑΡΤΟΣ

ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΕΡΕΤΡΙΑ

ΓΑΣ Ν.ΑΡΤΑΚΗΣ-ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 9 17 8-1 519-465
2 ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 9 16 7-2 621-512
3 ΚΑΔΜΟΣ 9 14 5-4 569-507
4 ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ 9 14 5-4 497-487
5 ΑΛΙΑΡΤΟΣ 9 13 4-5 499-502
6 ΓΑΣ Ν.ΑΡΤΑΚΗΣ 9 13 4-5 535-557
7 ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 9 11 2-7 422-513
8 ΕΡΕΤΡΙΑ 9 10 1-8 443-556

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Αναστασίου (Κάδμος) 179
  2. Κικίδης Π. (ΓΑΣ Βασιλικού) 140
  3. Παπανικολάου (Αστ.Αλιβερίου) 116
  4. Καψούλης (ΓΑΣ Βασιλικού) 114
  5. Τσοκάνης (ΓΑΣ Ν. Αρτάκης) 110
  6. Καρυστινός (ΓΑΣ Βασιλικού) 104
  7. Κανάκης (Ερέτρια) 100
  8. Βεζυρτζόγλου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 95
  9. Ιωάννου (Αστ.Αλιβερίου) 89
  10. Σαράπης (ΓΑΣ Ν.Αρτάκης) 89
  11. Σπανός (ΓΑΣ Ν.Αρτάκης) 85
  12. Θανάσαινας (Κάδμος) 83
  13. Κικίδης Ν. (ΑΓΕ Χαλκίδας) 82
  14. Μπέλλος (ΓΑΣ Βασιλικού) 81

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Αναστασίου (Κάδμος) 30
  2. Σταγκίδης (Αλίαρτος) 19
  3. Κακοσαίος (Αλίαρτος) 16
  4. Τσοκάνης (ΓΑΣ Ν.Αρτάκης) 17
  5. Παπανικολάου (Αστ.Αλιβερίου) 15
  6. Κικίδης Ν. (ΑΓΕ Χαλκίδας) 13
  7. Κικίδης Π. (ΓΑΣ Βασιλικού) 13
  8. Καρυστινός (ΓΑΣ Βασιλικού) 12
  9. Αποστόλου (Ερέτρια) 12
  10. Βαλκάνος (Ερέτρια) 10
  11. Κουτσούμπας (Κάδμος) 9
  12. Βλαχογιάννης (Αλίαρτος) 9
  13. Γαλάνης (Ερέτρια) 8
  14. Θανάσαινας (Κάδμος) 8
  15. Δημάς (Κονίστρες) 8

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: ΓΑΣ Βασιλικού-Αναγέννηση Λαμίας 67-72

Παναγιώτης Νικολάου

Τρεις μεταγραφές-επιστροφές στο Σύλλα!

Παναγιώτης Νικολάου

Τεχνικός Διευθυντής στις υποδομές του Απόλλωνα Χαλκίδας ο Δημ. Βαρβούνης!

Παναγιώτης Νικολάου
-->