Α' ΕΣΚΑΣΕ ΜΠΑΣΚΕΤ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογία & σκόρερς (12η αγωνιστική)

Με τους αγώνες της 12ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας, με 6 αναμετρήσεις με μεγάλο ενδιαφέρον που οι περισσότερες εξ αυτών κρίθηκαν στις λεπτομέρειες.

Η μεγάλη έκπληξη έγινε στην Ιστιαία με τον Πρωτέα Σχηματαρίου να παίρνει σπουδαίο διπλό απέναντι στον Τελεθριακό μετά από παράταση με 87-89!

Η πρωτοπόρος ομάδα της ΧΒΑ νίκησε τον Γ.Σ.Αυλίδας με 88-39 και απομακρύνθηκε με +3 από τους διώκτες του έχοντας πλέον στα χέρια του την απ’ ευθείας άνοδο στη Γ’ Εθνική!

Ο Αίαντας Αυλίδας νίκησε τον Απόλλωνα Χαλκίδας με 74-61 φτάνοντας στη 2η θέση για πρώτη φορά στο φετινό πρωτάθλημα!

Μεγάλο διπλό για την Ιτέα στη Λιβαδειά επί του Απόλλωνα (63-73) και εξίσου σημαντική νίκη για τον Μάκαρο εναντίον της Αναγέννησης Λαμίας (73-63).

Σε ένα επεισοδιακό αγώνα, η Μαλεσίνα νίκησε τον Άρη Αμφίκλειας με 85-76.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ 63-73

ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 74-61

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ. 87-89

ΜΑΛΕΣΙΝΑ-ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ 85-76

ΧΒΑ-Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ 88-39

ΜΑΚΑΡΟΣ-ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ 73-63

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (26/1)

Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ-ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚ.-ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ

ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ.-ΜΑΛΕΣΙΝΑ

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ-ΧΒΑ

Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ-ΜΑΚΑΡΟΣ

ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ.

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β Ν-Η Υ-Κ
1 ΧΒΑ 11 21 10-1 913-591
2 ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 11 18 7-4 878-861
3 ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛ. 11 18 7-4 749-753
4 Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ 11 17 6-5 761-771
5 ΜΑΛΕΣΙΝΑ 11 17 6-5 820-780
6 ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ. 11 17 6-5 736-753
7 ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ 11 16 5-6 744-736
8 ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ. 11 16 5-6 728-760
9 ΜΑΚΑΡΟΣ 11 15 4-7 674-721
10 Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 11 15 4-7 668-778
11 ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ 11 15 4-7 778-841
12 ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛ. 11 13 2-9 745-866

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Ρουμελιώτης (Τελεθριακός) 326
  2. Χαρατσής Ι. (Απόλλων Χαλκίδας) 201
  3. Μητρόπουλος (Μαλεσίνα) 200
  4. Νταλαγιάννης (Πρωτέας Σχημ.) 192
  5. Χαρατσής Αντ. (Απόλλων Χαλκίδας) 188
  6. Γεωργαντάς (Γ.Σ. Ιτέας) 180
  7. Καυκής Β. (Μαλεσίνα) 178
  8. Τσεκούρας (Άρης Αμφίκλειας) 172
  9. Κωνσταντούρας (Αίαντας Αυλ.) 170
  10. Κιαπέκος (Τελεθριακός) 164
  11. Κολοβός (Πρωτέας Σχημ.) 163
  12. Πελεκούδας (ΧΒΑ) 158

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Ρουμελιώτης (Τελεθριακός) 48
  2. Νταλαγιάννης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 36
  3. Αγγελόπουλος (Γ.Σ. Ιτέας) 31
  4. Αργυρίου (Αίαντας Αυλίδας) 27
  5. Στεφάνου (ΧΒΑ) 24
  6. Μητρόπουλος (Μαλεσίνα) 23
  7. Αγγελέτος (Αίαντας Αυλ.) 22
  8. Παπαγιαννόπουλος (Γ.Σ. Αυλίδας) 21
  9. Μούντριχας (Αίαντας Αυλίδας) 21
  10. Παπαθανασίου (Τελεθριακός) 21
  11. Τσιριμώκος (ΧΒΑ) 20
  12. Τσακωνίτης (Αναγ.Λαμίας) 20
  13. Μαμαρέλης (Μάκαρος) 20

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ (2ος ΟΜΙΛΟΣ): Αποτελέσματα & βαθμολογία (2η Αγωνιστική)

Παναγιώτης Νικολάου

Σαν Σήμερα (6/11/2016): Κύμη-Τρίκαλα 78-67

eviasports

Η πρεμιέρα της β’ φάσης σε παίδες & εφήβους!

Παναγιώτης Νικολάου
-->