Β' ΕΣΚΑΣΕ ΜΠΑΣΚΕΤ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): ΚΑΔΜΟΣ-ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 57-38

Ο Κάδμος ήταν ο νικητής στον εξ αναβολής αγώνα της Β’ ΕΣΚΑΣΕ που έγινε το βράδυ του Σαββάτου, νικώντας στο κλειστό της Θήβας την ΑΓΕ Χαλκίδας με 57-38.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι, πήραν από νωρίς διαφορά ασφαλείας στο σκορ φτάνοντας δίκαι στην τελική επικράτηση.

Κύριο χαρακτηριστικό του ματς η πολύ καλή άμυνα των γηπεδούχων, με την ΑΓΕΧ να έχει σε ένα ακόμα παιχνίδι τεράστιο επιθετικό πρόβλημα.

Ο Κάδμος προηγήθηκε με 20-7 στην α’ περίοδο και 35-19 στο ημίχρονο με την ΑΓΕΧ να μαζεύει κάπως τη διαφορά στη συνέχεια μειώνοντας σε 46-36 στη γ’ περίοδο.

Στο 5:58 για το τέλος με το σκορ στο 51-38 διακόπηκε προσωρινά ο αγώνας καθώς κόλλησε το χρονόμετρο, με τον Κάδμο να πετυχαίνει ένα 6-0 στη συνέχεια και ένα 11-2 συνολικά στην τελευταία περίοδο φτάνοντας στο 57-38.

Διαιτητές: Χριστοδούλου-Τσόκανος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-7, 15-12, 11-17, 11-2.

ΚΑΔΜΟΣ (Δεφίγγος): Κόλλιας, Αναστασίου 13 (2), Φίλης, Παρθένης 2, Κάβουρας 15, Δαλαμάγκας, Θανάσαινας 10, Ζυγομήτρος 11 (1), Μπόγρης, Χασάπης 6.

ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Βελισσαράκος): Κυβετός, Μιχαήλ 8, Ανδρέου 2, Ρίννης, Κιάκος 5, Βεζυρτζόγλου 10 (1), Βελισσαράκος 9 (1), Κικίδης Κ., Κικίδης Ν. 4, Σαββόπουλος.

ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΦΑΣΗ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Ερμής Σχηματαρίου-ΑΕΕΠ Χαλκίδας 42-72

Επιστροφή Μπουραντά και απόκτηση Παλασκώνη για τον Γ.Σ. Στύρων!

Τουρνουά ‘Γ. Τσομάκας’: Γ.Σ. Αυλίδας-Γ.Σ. Ωρωπού 57-43