EVIASPORTS Β΄ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Β’ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Αφράτι-Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 1-2

Με το διπλό έφυγε από το Αφράτι η ομάδα του Ευβοϊκού Αγίου Νικολάου, κερδίζοντας με σκορ 1-2 για τον β’ όμιλο του πρωταθλήματος της Β’ ΕΠΣΕ.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα στο 29′ με γκολ του Μήτρου και έξι λεπτά αργότερα ο Μαραγκός έγραψε το 0-2, δίνοντας αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του, το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν και να ξαναμπούν στο ματς, όμως το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν σε 1-2 με σκόρερ τον Αναγνώστου στο 72ο λεπτό.

Διαιτητές: Ντούρας-Σιμιτζής-Σιαπλαούρας.

ΓΚΟΛ: 29′ Μήτρου, 35′ Μαραγκός, 72′ Αναγνώστου.

Αφράτι: Βαβουλιώτης, Χαραλάμπους (82′ Αναγνώστου), Καλύβας, Βάθης, Τρίκκας (48′ Μαργέτης), Πασσάς, Γεωργίου, Αναγνώστου, Οικονόμου (46′ Σολογιάννης), Σάλεμ, Μπούρικας.

Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου: Τσίμπος, Λύκος, Ντούνας, Αυλωνίτης, Μαραγκός, Μάνος, Μπαλάνος (84′ Σαμαράς), Κρεμασμένος, Ανδρέου (90′ Μπαρίτας), Μήτρου, Μαραγκός (46′ Ντούρμας).

Ευβοιώτες διαιτητές σε εθνικά πρωταθλήματα (2-3/2)

Σαν Σήμερα (8/1/2011): Αρτάκη-Όλυμπος Γυμνού 2-2

ΕΠΣΕ: Ποινολόγιο ποδοσφαιριστών-αξιωματούχων (1-2/2)