EVIASPORTS Γ' ΕΘΝΙΚΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Ηλυσιακός-Απόλλων Ερέτριας 4-1

Την ήττα με σκορ 4-1 γνώρισε ο Απόλλων Ερέτριας, για τη δωδέκατη αγωνιστική του έβδομου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Η ομάδα της Ερέτριας άνοιξε το σκορ στο 12ο λεπτό με τέρμα του Μώρου, μετά από ωραία ατομική ενέργεια και ασίστ του Τόρα, όμως οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 34′ με τέρμα του Μέξη και οχτώ λεπτά μετά ο Τσίτσαρης ολοκλήρωσε την ανατροπή για την ομάδα του, κάνοντας το 2-1. Στο 62′ ο Μάλτσι έκανε το 3-1, ενώ το τελικό 4-1 διαμορφώθηκε στο 81ο λεπτό με δεύτερο προσωπικό γκολ του Τσίτσαρη.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Δημήτρης Γιαννόπουλος (Μεσσηνίας)-Κωνσταντίνος Αδαμόπουλος (Μεσσηνίας)-Δημοσθένης Αλέκος (Δωδεκανήσου).

ΓΚΟΛ: 34′ Μέξης, 42′ & 81′ Τσίτσαρης, 62′ Μάλτσι-12′ Μώρος.

Ηλυσιακός (Δημήτρης Παπασπύρου): Μιχελής, Κατσίβελας, Παπαδημητρίου (63′ Κονδύλης) Πιπίνης, Μουσταφίδης, Ντούνης, Λαμπρόπουλος (80′ Μπάτσι), Μέξης, Μάλτσι, Γκέζος (63′ Σεράνι), Τσίτσαρης (73′ Κόπελας).

Απόλλων Ερέτριας (Δημήτρης Βαλκάνος): Ναβροζίδης, Κολυβάς, Ρούσσος (71′ Κοκκάλας), Σμπιλήρης, Κοντός (63′ Ρόελ), Κορακιανίτης, Καλοχωρίδης, Μπαλόζι (76′ Κικίδης), Μώρος (61′ Μετσανάι), Τόρα, Τσίγκας.

Αθλόπολις: Προπονήσεις με ΠΑΟΚ για Δ. Λάμπρου!