Αγαπημένα ΡΟΗ Β΄ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Β’ ΕΠΣΕ (Γ’ ΟΜΙΛΟΣ): Κονίστρες-Νηλέας Νεοχωρίου 3-3 (pics)

Ματσάρα ανάμεσα σε Κονίστρες και Νηλέα Νεοχωρίου με τις δύο ομάδες να παίρνουν από ένα βαθμό μετά τη λήξη του παιχνιδιού, που τις βρήκε ισόπαλες με σκορ 3-3 για το πρωτάθλημα της Β’ ΕΠΣΕ.

Η πρώτη σημαντική φάση του αγώνα έγινε στο 11ο λεπτό με σουτ του Τζόκα έξω από την περιοχή, όμως ο Αγγελόπουλος έπεσε στη γωνία του και έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 21′, όταν ο Πετρογιάννης με κάθετη μεταβίβαση τροφοδότησε τον Ντραγκότι, ο οποίος αφού πέρασε και τον Παπαχρήστο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Ο Νηλέας ισοφάρισε στο 44′, όταν μετά από λάθος στο χώρο του κέντρου απ’ τις Κoνίστρες, η μπάλα έφτασε στον Μαστροκώστα, ο οποίος με κάθετη μπαλιά βρήκε τον Κέκη και εκείνος με πλασέ έφερε το ματς στα ίσα.

Ο έμπειρος επιθετικός των φιλοξενούμενων ήταν αυτός που σημείωσε και το δεύτερο γκολ της ομάδας του Νεοχωρίου, με εύστοχο χτύπημα πέναλτι που κέρδισε απ’ τον Αγγελόπουλο, στο 58ο λεπτό. Η συγκεκριμένη φάση προκάλεσε τις έντονες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων καθώς ισχυρίζονται ότι ο Αγγελόπουλος έστειλε την μπάλα σε κόρνερ και μετά ήρθε σε επαφή. Στο 80′ έγινε το 1-3, όταν ο Ζωντός με κάθετη πάσα βρήκε τον Ρουμελιώτη, που αφού πέρασε τον αντίπαλο πορτιέρο δεν δυσκολεύτηκε να χριστεί σκόρερ.

Οι Κονίστρες όμως δεν τα παράτησαν και κατάφεραν να αντιδράσουν στα τελευταία λεπτά του αγώνα. Αρχικά στο 88′ ο Καραγιάννης με παράλληλη πάσα βρήκε τον Αγγελόπουλο, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε ‘αναμπουμπούλα’ στην αντίπαλη περιοχή και κατάφερε να μειώσει σε 2-3. Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Καραγιάννης με παράλληλη πάσα τροφοδότησε τον Τζάνο και ο τελευταίος με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 3-3.

Οι γηπεδούχοι εξέδωσαν ανακοίνωση με την οποία συγχαίρουν τους αντιπάλους τους και τους εύχονται καλή χρονιά: ‘Ο Α.Ο.Κονιστρών και Περιχώρων θέλει να συγχαρεί την ομάδα του Νηλέα Νεοχωρίου και να τους ευχηθεί καλή χρονιά με υγεία’.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γκάτσος/Ποδαράς-Γάτος.

ΚΟΚΚΙΝΗ: 66′ Μαστροκώστας.

ΓΚΟΛ: 21′ Ντραγκότι, 88′ Αγγελόπουλος, 90’+1′ Τζάνος-44′ & 58′ Κέκης, 80′ Ρουμελιώτης.

Κονίστρες & Περίχωρα (Τάσος Βέκιος): Αγγελόπουλος Ευ., Κολτσινάκου, Κόκκος (72′ Τζάνος), Μούντριχας Α. (85′ Τσεκούρι), Πόγκας (59′ Καραγιάννης), Κατσής, Αγγελόπουλος Ευ., Πετρογιάννης (C), Μανέτας (82′ Χαϊράνι), Ντραγκότι, Σέγκος.

Νηλέας Νεοχωρίου: Παπαχρήστος, Κότσαρης Κ., Μάστορης, Σαμπάνης, Κότσαρης Γ., Ζωντός, Ρουμελιώτης, Τζόκας, Κέκης (C) (72′ Μπόνος), Μαστροκώστας, Σαμαράς (84′ Ζωντός).

Δείτε φωτογραφίες απ’ τον αγώνα, πατώντας ΕΔΩ.

ΑΕ Ιστιαίας: Ανακοίνωση για Γ. Καραμουζά

Α’ ΕΠΣΕ: Πρόγραμμα & διαιτητές 5ης αγωνιστικής (19-20/10)