BASKET LEAGUE EVIASPORTS ΜΠΑΣΚΕΤ

ΚΥΜΗ: Το πρόγραμμα της Basket League (13η-16η αγωνιστική)

Η ΕΣΑΚΕ ανακοίνωσε το πρόγραμμα της Basket League για τις αγωνιστικές 13,14, 15 και 16.

Η Κύμη αυτό το Σάββατο 29/12 θα υποδεχτεί τον Άρη στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής, ενώ στις 5/1 θα παίξει εκτός έδρας με το Λάυριο.

Στη συνέχεια έχει μια τετράδα αγώνων, στην οποία μεταξύ άλλων θα πάιξει με Παναθηναϊκό και Ολυμπιακό.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ 12 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ

ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΑΓΩΝΑΣ TV
PAOK SPORTS ARENA 17:30 ΠΑΟΚ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΕΡΤ2 live
Κ.Γ. ΜΕΛΙΝΑ ΜΕΡΚΟΥΡΗ 15:30 ΡΕΘΥΜΝΟ-ΑΡΗΣ Basket League Show ΕΡΤ2
ΟΑΚΑ 17:00 ΑΕΚ-ΚΟΛΟΣΣΟΣ COSMOTE SPORT 4HD live
Κ.Γ. ΑΝΤΩΝΗΣ ΤΡΙΤΣΗΣ 15:30 ΧΟΛΑΡΓΟΣ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Basket League Show ΕΡΤ2
Κ.Γ. ΝΙΚΟΣ ΣΑΜΑΡΑΣ 15:30 ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΛΗΜΝΟΥ-ΛΑΥΡΙΟ Basket League Show ΕΡΤ2
ΚΥΡΙΑΚΗ 13 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ
ΠΕΑΚ Δ. ΤΟΦΑΛΟΣ 17:00 ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΕΡΤ2 live
ΔΕΥΤΕΡΑ 14 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ
Κ.Γ. ΤΑΣΟΣ ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑ 15:30 ΚΥΜΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ  ΕΡΤ2 live

14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ 19 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ

ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΑΓΩΝΑΣ TV
Κ.Γ. ΜΕΛΙΝΑ ΜΕΡΚΟΥΡΗ 15:45 ΡΕΘΥΜΝΟ-ΠΑΟΚ Basket League Show ΕΡΤ2
OAKA 17:00 ΑΕΚ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ COSMOTE SPORT 4HD live
ΠΕΑΚ Δ.ΤΟΦΑΛΟΣ 15:45 ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ-ΚΟΛΟΣΣΟΣ Basket League Show ΕΡΤ2
Κ.Γ. ΤΑΣΟΣ ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑ 15:45 ΚΥΜΗ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Basket League Show ΕΡΤ2
ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΟ 17:30 ΑΡΗΣ-ΛΑΥΡΙΟ Basket League Show ΕΡΤ2
ΚΥΡΙΑΚΗ 20 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ
Κ.Γ. ΑΝΤΩΝΗΣ ΤΡΙΤΣΗΣ 17:00 ΧΟΛΑΡΓΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΕΡΤ2 live
ΔΕΥΤΕΡΑ 21 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ
Κ.Γ. ΝΙΚΟΣ ΣΑΜΑΡΑΣ 15:30 ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΛΗΜΝΟΥ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΕΡΤ2 live

15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ 26 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ

ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΑΓΩΝΑΣ TV
PAOK SPORTS ARENA 17:30 ΠΑΟΚ-ΑΕΚ ΕΡΤ2 live
ΒΕΝΕΤΟΚΛΕΙΟ 15:00 ΚΟΛΟΣΣΟΣ-ΧΟΛΑΡΓΟΣ Basket League Show ΕΡΤ2 (η τηλεοπτική μετάδοση ξεκινά από τις 15:30)
Κ.Γ. ΛΑΥΡΙΟΥ 15:30 ΛΑΥΡΙΟ-ΡΕΘΥΜΝΟ Basket League Show ΕΡΤ2
Δ.Γ. Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ 15:30 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ-ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΛΗΜΝΟΥ Basket League Show ΕΡΤ2
ΚΥΡΙΑΚΗ 27 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ
Κ.Γ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ 17:00 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ-ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΕΡΤ2 live
ΣΕΦ 17:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΚΥΜΗ COSMOTE SPORT 4HD live
ΔΕΥΤΕΡΑ 28 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ
ΟΑΚΑ 19:00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-ΑΡΗΣ COSMOTE SPORT 4HD live

16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ 2 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ

ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΑΓΩΝΑΣ TV
ΠΕΑΚ Δ. ΤΟΦΑΛΟΣ 18:00 ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ-ΠΑΟΚ ΕΡΤ2 live
Κ.Γ. ΑΝΤΩΝΗΣ ΤΡΙΤΣΗΣ 15:45 ΧΟΛΑΡΓΟΣ- ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ Basket League Show ΕΡΤ2
Κ.Γ. ΤΑΣΟΣ ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑ 15:45 ΚΥΜΗ-ΚΟΛΟΣΣΟΣ Basket League Show ΕΡΤ2
ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΟ 15:45 ΑΡΗΣ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Basket League Show ΕΡΤ2
ΟΑΚΑ 17:00 ΑΕΚ-ΡΕΘΥΜΝΟ COSMOTE SPORT 4HD live
ΚΥΡΙΑΚΗ 3 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ
Κ.Γ. ΝΙΚΟΣ ΣΑΜΑΡΑΣ 15:30 ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΛΗΜΝΟΥ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΕΡΤ2 live
ΔΕΥΤΕΡΑ 4 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 
Κ.Γ. ΛΑΥΡΙΟΥ 15:30 ΛΑΥΡΙΟ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΕΡΤ2 live

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Στοίχημα στα Προκριματικά Μουντιάλ ως και 2.30

Κώστας Λαγός

DERNEKI (ΕΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ): Αίας-Φασόλια 4-7

Κώστας Λαγός

ΙΟ Χαλκίδας: Διοργάνωσε περιφερειακό πρωτάθλημα Κεντρικής Ελλάδας

Κώστας Λαγός
-->