Γ' ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Γ’ ΕΠΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Κύζικος Αρτάκης-ΠΑΟ Λιχάδας 2-3

Εκτός έδρας ‘τρίποντο’ για τον ΠΑΟ Λιχάδας με 2-3 επί του Κύζικου Αρτάκης, για την όγδοη αγωνιστική του πρώτου ομίλου της Γ’ ΕΠΣΕ.

Οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στη νίκη παρότι βρέθηκαν να χάνουν με 2-0. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 31′ με τέρμα του Καράμπελα, ενώ στο 55′ ο Φωτεινός διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων. Η ομάδα της Λιχάδας μείωσε σε 2-1 στο 74′ με τέρμα του Φούσκα και τρία λεπτά ο Κύζικος έμεινε με δέκα παίχτες λόγω αποβολής του Καλογέρη (αντικανονικό μαρκάρισμα σε αντίπαλο). Τελικά ο ΠΑΟ ισοφάρισε στο 85′ με τέρμα του Ταφραλή και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ολοκλήρωσε την ανατροπή με τέρμα του Παπαχρήστου, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 2-3.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μητρολιός-Ντόβολης-Γάτος.

ΚΟΚΚΙΝΗ: 77′ Καλογέρης.

ΓΚΟΛ: 31′ Καράμπελας, 55′ Φωτεινός-74′ Φούσκας, 85′ Ταφραλής, 90’+1′ Παπαχρήστου.

Κύζικος Αρτάκης (Μιχάλης Μαύρος): Γροντής, Καλογέρης, Σπύρου (90’+1′ Ντρέκης Ν.), Πασσάς, Μανεσιώτης, Μπανάσιος, Αδαμόπουλος, Καράμπελας (60′ Κοίλιαρης), Φωτεινός (57′ Αποστόλου), Λάμπρου, Μακρής (90’+1′ Μανιάς).

ΠΑΟ Λιχάδας: Ντρέκης Α.-Ν., Βουτσιλάκος, Καλούπης, Λαμπόπουλος, Κοντός (90’+2′ Ματσκαρής), Καζελίδης, Καλούπης (55′ Παπαγεωργίου), Ταφραλής, Παπαχρήστου, Φούσκας, Πανταζής.

Ακράτητος Κεχριών: Εκλογές για νέο ΔΣ στις 4/8

Σαν Σήμερα (18/9/2016): Δροσιά-Παντριαδικός 2-1 (video)

Α’ ΕΠΣΕ: Λήλας Βασιλικού-Ελλήσποντος 1-3