EVIASPORTS ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ ΣΤΙΒΟΣ

Τ’ αποτελέσματα της ημερίδας του ΓΣ Νεάπολης

Πραγματοποιηθήκε το περασμένο Σάββατο 24/11 ημερίδα ανοιχτού στίβου στο δημοτικό στάδιο Χαλκίδας, με τη διοργάνωση του Γυμναστικού Συλλόγου Νεάπολης. Οι διοργανωτές κατέκτησαν 29 μετάλλια.

Αναλυτικά τ’ αποτελέσματα:

60 μ. Α’-Β’ γυμνασίου (αγόρια)

1ος Αντώνης Μαριέλος (ΓΣ Πίνδαρος) 7”92

2ος Τάσος Τσεκούρας (ΓΣ Νεάπολης) 8”94

3ος Δημήτρης Γουναρόπουλος (ΓΣ Νεάπολης) 9”00

4ος Γιάννης Στάθης (ΑΚΟΛ) 9”39

 

60 μ. Α’-Β’ γυμνασίου (κορίτσια)

1η Αναστασία Ζαφειροπούλου (Ευβοϊκός ΓΑΣ) 8”39

2η Κατερίνα Κλαφτογιάννη (ΓΣ Πίνδαρος) 8”54

3η Μαριλένα Κωνσταντινίδη  (ΓΣ Πίνδαρος) 8”65

4η Μαριέττα Μπουντούλη (ΓΣ Πίνδαρος) 8”66

5η Βένια Ανέστη (ΓΣ Νεάπολης) 8”75

6η Ιόλη Συνοδινού (ΓΣ Νεάπολης) 8”80

7η Κλαίρη Βιργιώτη (Ευβοϊκός ΓΑΣ) 8”82

8η Ασπασία Βαρελά (ΓΣ Νεάπολης) 8”93

 

Μήκος Α’-Β’ γυμνασίου (αγόρια)

1ος Φίλιππος Καρλατήρας (ΓΣ Νεάπολης) 5.00 μ.

2ος Ανδρέας Θεοδώρου (Ευβοϊκός ΓΑΣ) 4.16 μ.

3ος Βασίλης Καρλής (Ευβοϊκός ΓΑΣ) 3.23 μ.

4ος Δημήτρης Σιακουλής (ΓΣ Πίνδαρος) 3.03 μ.

 

Μήκος Α’-Β’ γυμνασίου (κορίτσια)

1η Θέτιδα Γαρατζόγιαννη (Ευβοϊκός ΓΑΣ) 5.27 μ.

2η Μαρία Αργυρού (ΓΣ Νεάπολης) 4.92 μ.

3η Γιωργία Αργυρού (ΓΣ Νεάπολης) 4.53 μ.

4η Βασιλική Λάμπρου (ΓΣ Νεάπολης) 4.52 μ.

5η Ροζ Μαρί Μωυσιάδη (ΓΣ Νεάπολης) 4.31 μ.

6η Παναγιώτα Νεστωρίδη (ΓΣ Νεάπολης) 4.27 μ.

7η Αναστασία Σιδέρη (ΓΣ Νεάπολης) 4.22 μ.

8η Νεκταρία Αλεξίου (ΓΣ Πίνδαρος) 3.98 μ.

 

Ύψος Α’-Β’ γυμνασίου (αγόρια)

1ος Λάμπρος Σιδέρης (ΓΣ Νεάπολης) 1.40 μ.

2ος Ορέστης Μωυσιάδης (Ευβοϊκός ΓΑΣ) 1.25 μ.

3ος Βαγγέλης Τσίγγρος (Ευβοϊκός ΓΑΣ) 1.20 μ.

4ος Σταύρος Γίγας (ΓΣ Νεάπολης) 1.10 μ.

 

Ύψος Α’-Β’ γυμνασίου (κορίτσια)

1η Κατερίνα Μάλεση (ΓΣ Πίνδαρος) 1.40 μ.

2η Δήμητρα Αθανασίου (ΓΣ Πίνδαρος) 1.40 μ.

3η Αγγελίνα Ανδρούτσου (Αθλητική Ακαδημία Χαλκίδας) 1.20 μ.

 

150 μ. Α’-Β’ γυμνασίου (αγόρια)

1ος Παναγιώτης Αντωνίου (Ελλήσποντος) 18”93

2ος Χρήστος Μπαϊμπάκης (ΓΣ Νεάπολης) 19”33

3ος Βασίλης Καρακατσάνης (ΓΣ Νεάπολης) 20”04

4ος Δημήτρης Μπαμπαράκος (ΓΣ Νεάπολης) 20”83

5ος Σπύρος Κλιάκας (ΑΚΟΛ) 21”19

 

60 μ. εμπόδια Α’-Β’ γυμνασίου (κορίτσια)

1η Σοφιλένα Γούναρη (ΓΣ Νεάπολης) 10”58

2η Εβελίνα Βαρσάμη (ΓΣ Πίνδαρος) 10”62

3η Ευγενεία Σχίζα (Τρίτων Χαλκίδας) 10”70

4η Χρυσάνθη Παντελίδη (Αθλητική Ακαδημία Χαλκίδας) 12”44

5η Μέιση Τσάκου (ΓΣ Πίνδαρος) 13”08

6η Έλενα Ρολάι (Αθλητική Ακαδημία Χαλκίδας) 13”20

 

1000 μ. Α’-Β’ γυμνασίου (αγόρια)

1ος Γιάννης Παπαθεοδώρου (ΓΣ Νεάπολης) 3.24.59

2ος Κηρύκος Κικίδης (Αθλητική Ακαδημία Χαλκίδας) 3.27.00

3ος Κωνσταντίνος Κατσούλης (ΑΚΟΛ) 4.15.00

 

1000 μ. Α’-Β’ γυμνασίου (κορίτσια)

1η Μαρία Λυμπέριου (ΓΣ Πίνδαρος) 3.44.54

2η Μαρία Παπασωτηρίου (ΓΣ Νεάπολης) 3.48.13

3η Άννα Μαρία Δεμερούτη (Άτλαντας) 3.51.01

4η Ουρανία Κοροζή (ΓΣ Πίνδαρος) 3.57.18

5η Ερασμία Βόγλη (ΓΣ Πίνδαρος) 3.48.82

 

Μπαλάκι Α’-Β’ γυμνασίου (αγόρια)

1ος Γιάννης Κουμπές (ΓΣ Πίνδαρος) 60.80 μ.

2ος Χρήστος Σουλάς (ΓΣ Νεάπολης) 60.00 μ.

3ος Χρήστος Πανουτσόπουλος (Τρίτων Χαλκίδας) 54.80 μ.

4ος Αντώνης Ντόβρος (ΓΣ Νεάπολης) 48.80 μ.

5ος Βαγγέλης Μπενέτος (Άτλαντας Κύμης) 48.10 μ.

6ος Γιώργος Λιανός (ΓΣ Νεάπολης) 46.50 μ.

7ος Χρήστος Κακαβάς (ΓΣ Πίνδαρος) 31.60 μ.

8ος Σπύρος Φραγιάς (ΓΣ Νεάπολης) 30.70 μ.

 

Μπαλάκι Α’-Β’ γυμνασίου (κορίτσια)

1η Μαριλίτσα Σιγάλα (Ελλήσποντος) 40.90 μ.

2η Ελισάβετ Τζαφάλια (Άτλαντας Κύμης) 40.00 μ.

3η Αθηνά Κακαβά (ΓΣ Νεάπολης) 40.00 μ.

4η Ασημίνα Γεράκιου (ΑΚΟΛ) 39.00 μ.

5η Μαρία Σαλή (Άτλαντας Κύμης) 33.00 μ.

6η Βικτώρια Οσάγι (Ελλήσποντος) 31.00 μ.

7η Βασιλική Στουραΐτη (Ευβοϊκός ΓΑΣ) 29.00 μ.

8η Παναγιώτα Χατζηβασιλείου (Άτλαντας Κύμης) 28.70 μ.

 

4Χ60 μ. Α’-Β’ γυμνασίου (αγόρια)

1η θέση ΓΣ Νεάπολης 31”75

2η θέση Ευβοϊκός ΓΑΣ 32”18

 

4Χ60 μ. Α’-Β’ γυμνασίου (κορίτσια)

1η θέση Ευβοϊκός ΓΑΣ-ΓΣ Πίνδαρος 32”12

2η θέση ΓΣ Νεάπολης 32”54

3η θέση ΑΚΟ Λιβαδειάς 32”59

 

Μήκος Γ’-Δ’ δημοτικού (αγόρια)

1ος Γιώργος Κεραμιδάς (ΓΣ Νεάπολης) 3.53 μ.

2ος Άγγελος Γελέκας (ΓΣ Νεάπολης) 3.45 μ.

3ος Παναγιώτης Βαρσάνης (ΓΣ Πίνδαρος) 3.39 μ.

4ος Δημήτρης Κυριακού (Ευβοϊκός ΓΑΣ) 3.36 μ.

5ος Ιάσωνας Πάνος (Ευβοϊκός ΓΑΣ) 3.29 μ.

6ος Νώντας Τσαραμπάρης (ΓΣ Πίνδαρος) 3.28 μ.

7ος Κωνσταντίνος Παπαβασιλείου (ΓΣ Νεάπολης) 3.08 μ.

8ος Βασίλης Τσιμπούρας (Ευβοϊκός ΓΑΣ) 3.04 μ.

 

Μήκος Γ’-Δ’ δημοτικού (κορίτσια) 

1η Ηρώ Παπαμιχάλη (Ευβοϊκός ΓΑΣ) 3.39 μ.

2η Ιωάννα Σκλιβανιώτη (Μεδεών) 3.26 μ.

3η Αντωνία Τσατσαρώνη (ΓΣ Νεάπολης) 3.03 μ.

3η Μαρία Στυλιανέση (ΑΚΟ Λιβαδειάς) 3.03 μ.

3η Αμαλία Λύτρα (ΑΚΟ Λιβαδειάς) 3.03 μ.

6η Βιολέτα Μπαζώτη (Πολύμναστος) 2.97 μ.

7η Μάγδα Ρουμελιώτη (ΓΣ Νεάπολης) 2.96 μ.

8η Γιούλη Ανέστη (Μεδεών) 2.92 μ.

 

50 μ. Γ’-Δ’ δημοτικού (αγόρια)

1ος Κωνσταντίνος Μίσχος (Ευβοϊκός ΓΑΣ) 7”65

2ος Λουκάς Αντωνίου (Ελλήσποντος) 7”77

3ος Γιώργος Μπαφέρος (ΓΣ Νεάπολης) 7”91

4ος Βασίλης Κεράνης (ΓΣ Πίνδαρος) 8”16

5ος Ορφέας Τερζόπουλος (Ευβοϊκός ΓΑΣ) 8”18

6ος Σωτήρης Στρουμπούλης (Αθλητική Ακαδημία Χαλκίδας) 8”19

7ος Νίκος Μελίρης (ΑΚΟ Λιβαδειάς) 8”22

8ος Νάσος Γκάβαλης (Ευβοϊκός ΓΑΣ) 8”25

 

50 μ. Γ’-Δ’ δημοτικού (κορίτσια)

1η Μαρία Παπαμιχάλη (Ευβοϊκός ΓΑΣ) 7”75

2η Κατερίνα Σταθοπούλου (ΓΣ Νεάπολης) 8”16

3η Νεφέλη Δεμερούτη (Άτλαντας Κύμης) 8”19

4η Στεργιανή Καραναστάση (Ευβοϊκός ΓΑΣ) 8”20

5η Μαρία Χατζάρα (Ευβοϊκός ΓΑΣ) 8”50

6η Κωνσταντίνα Βαλκάνου (ΓΣ Νεάπολης) 8”61

7η Παναγιώτα Γίγα (ΓΣ Νεάπολης) 8”64

8η Φιλίππα Καρβελά (Ελλήσποντος) 8”59

 

Vortex Γ’-Δ’ δημοτικού (αγόρια)

1ος Αργύρης Χατήρας (Άτλαντας Κύμης) 31.30 μ.

2ος Σπύρος Ασλαματζίδης (ΓΣ Νεάπολης) 28.10 μ.

3ος Βαγγέλης Μπεκρής (ΓΣ Πίνδαρος) 26.20 μ.

4ος Ζήσης Σιατήρας (Μεδεών) 19.00 μ.

5ος Αντώνης Καπατσούλιας (ΓΣ Νεάπολης) 18.00 μ.

6ος Πέτρος Βουδούρης (ΓΣ Πίνδαρος) 14.40 μ.

7ος Σωτήρης Σωτηριάδης (Ευβοϊκός ΓΑΣ) 14.10 μ.

8ος Τάσος Χατζηβασιλείου (Ελλήσποντος) 12.40 μ.

 

Vortex Γ’-Δ’ δημοτικού (κορίτσια)

1η Εύα Κορρέ (Ευβοϊκός ΓΑΣ) 24.00 μ.

2η Άλκηστις Βαρσαμά (Ευβοϊκός ΓΑΣ) 18.00 μ.

3η Μαρίλια Πασσά (ΓΣ Νεάπολης) 14.00 μ.

4η Στεφανία Μαπίκη (ΑΚΟ Λιβαδειάς) 13.70 μ.

5η Ιφιγένεια Κόλλια (ΓΣ Πίνδαρος) 13.40 μ.

6η Κωνσταντίνα Πασσά (ΓΣ Νεάπολης) 11.70 μ.

7η Μαρίνα Ρεντζίλα (Ευβοϊκός ΓΑΣ) 6.30 μ.

 

50 μ. Ε’-ΣΤ’ δημοτικού (αγόρια)

1ος Αντώνης Μπίστας (ΓΣ Νεάπολης) 7”63

2ος Νικήτας Ρουσού (ΑΚΟ Λιβαδειάς) 7’64

3ος Πέτρος Μπενέτος (Άτλαντας Κύμης) 7”65

4ος Αντώνης Τουλίτσης (ΓΣ Νεάπολης) 7”68

5ος Κωνσταντίνος Ριγούλης (ΓΣ Νεάπολης) 7”73

6ος Κωνσταντίνος Τσάλας (Ευβοϊκός ΓΑΣ) 7”86

7ος Βλάσης Δημητρακάκης (ΓΣ Νεάπολης) 7”99

8ος Νίκος Παπαδήμος (Ευβοϊκός ΓΑΣ) 8”01

 

50 μ. Ε’-ΣΤ’ δημοτικού (κορίτσια)

1η Γεωργία Θωμά (Ευβοϊκός ΓΑΣ) 7”40

2η Χρυσάνθη Παντελίδη (Αθλητική Ακαδημία Χαλκίδας) 7”71

3η Ιωάννα Γαρατζόγιαννη (Ευβοϊκός ΓΑΣ) 7”75

3η Ευτυχία Τρίκκα 7”75

3η Μιχαέλλα Τσενώπη 7”75

6η Βασιλική Βούσουρα (Μεδεών) 7”76

7η Σταυρούλα Αφράτη (Ευβοϊκός ΓΑΣ) 7”79

8η Φωτεινή Χουλιάρα (ΓΣ Νεάπολης) 7”82

 

Μήκος Ε’-ΣΤ’ δημοτικού (αγόρια)

1ος Ανδρέας Κίσσσας (ΑΚΟ Λιβαδειάς) 4.15 μ.

2ος Θάνος Μπάρλος (ΑΚΟ Λιβαδειάς) 3.92 μ.

3ος Σπύρος Σταυρινίδης (ΓΣ Νεάπολης) 3.86 μ.

4ος Νικόλαος Στέπας (Ευβοϊκός ΓΑΣ) 3.80 μ.

5ος Βαγγέλης Γαρατζόγιαννης (Ευβοϊκός ΓΑΣ) 3.48 μ.

6ος Βασίλης Καραντάκης (Πολύμναστος) 3.45 μ.

7ος Γιώργος Γκικόπουλος (ΑΚΟ Λιβαδειάς) 3.39 μ.

8ος Θοδωρής Μαραγκός (Πολύμναστος) 3.12 μ.

 

Μήκος Ε’-ΣΤ’ δημοτικού (κορίτσια)

1η Δέσποινα Τσαλούμα (Ευβοϊκός ΓΑΣ) 3.74 μ.

2η Όλια Ζαννή (ΑΚΟ Λιβαδειάς) 3.70 μ.

3η Ζέτα Καρλατήρα (ΓΣ Νεάπολης) 3.62 μ.

4η Βασιλική Κρητικού (Πολύμναστος) 3.52 μ.

5η Δήμητρα Σφυάτκου (Μεδεών) 3.33 μ.

6η Νίκη Σαμαρτζή (Αθλητική Ακαδημία Χαλκίδας) 3.30 μ.

7η Μάρω Καραΐσκου (ΑΚΟ Λιβαδειάς) 3.18 μ.

8η Δέσποινα Μεταξά (Ευβοϊκός ΓΑΣ) 3.16 μ.

 

Vortex Ε’-ΣΤ’ δημοτικού (αγόρια)

1ος Παναγιώτης Χατήρας (Άτλαντας Κύμης) 42.10 μ.

2ος Παναγιώτης Ασλαματζίδης (ΓΣ Νεάπολης) 41.80 μ.

3ος Μάρκος Ισάακ (Ευβοϊκός ΓΑΣ) 34.90 μ.

4ος Νίκος Κουρμέτης (Ευβοϊκός ΓΑΣ) 33.30 μ.

5ος Θανάσης Τσατσαρώνης (ΓΣ Νεάπολης) 32.90 μ.

6ος Γιώργος Τσαμπάς (Αθλητική Ακαδημία Χαλκίδας) 28.00 μ.

7ος Ορφέας Δημάκης (ΑΚΟ Λιβαδειάς) 27.60 μ.

8ος Χρήστος Καμινιώτης (ΓΣ Νεάπολης) 27.40 μ.

 

Vortex Ε’-ΣΤ’ δημοτικού (κορίτσια)

1η Παναγιώτα Λαμπάκη (Ευβοϊκός ΓΑΣ) 28.00 μ.

2η Κατερίνα Μάγκου (Ευβοϊκός ΓΑΣ) 26.70 μ.

3η Χαρούλα Νεράτζη (Μεδεών) 21.50 μ.

4η Αρίστη Μπρόυζου (Ευβοϊκός ΓΑΣ) 19.80 μ.

5η Εύα Κατσομπενάκη (Ευβοϊκός ΓΑΣ)

6η Αριστένια Τζάιγκα (ΓΣ Νεάπολης) 15.00 μ.

7η Καλλιόπη Τσαραμπάρη (ΓΣ Πίνδαρος) 14.10 μ.

8η Αντωνία Καλαντζή (Ευβοϊκός ΓΑΣ) 11.60 μ.

 

600 μ. Ε’-ΣΤ’ δημοτικού (αγόρια)

1ος Βασίλης Ζυγογιάννης (ΑΚΟ Λιβαδειάς) 2.01.50

2ος Θανάσης Βυλλιώτης (ΓΣ Πίνδαρος) 2.01.70

3ος Κωνσταντίνος Χατζηαντωνίου (ΓΣ Νεάπολης) 2.14.00

4ος Θοδωρής Ζέρβας (ΓΣ Νεάπολης) 2.16.00

5ος Λουκάς Παπαγεωργίου (ΑΚΟ Λιβαδειάς) 2.18.00

6ος Ορέστης Πάνος (ΓΣ Νεάπολης) 2.18.80

7ος Βασίλης Ντέρμαρης (ΓΣ Νεάπολης) 2.20.70

8ος Θανάσης Γκούραρος (ΑΚΟ Λιβαδειάς)

 

600 μ. Ε’-ΣΤ’ δημοτικού (κορίτσια)

1η Κυριακή Λιάσκου (ΑΚΟ Λιβαδειάς) 2.03.95

2η Βικτωρία Καραλά (Ορχομενός) 2.14.33

3η Παντελίτσα Μπιμπή (Άτλαντας Κύμης) 2.19.65

4η Μαριλία Βαλκάνου (ΓΣ Νεάπολης) 2.23.52

5η Ραφαήλια Κατσανά (ΓΣ Νεάπολης) 2.29.12

6η Ελένη Τσάτση (ΓΣ Πίνδαρος) 2.29.45

7η Ιωάννα Γκρόπα (ΓΣ Νεάπολης) 2.33.85

8η Ελένη Πετίνου (Μεδεών) 2.40.23

 

4Χ60 μ. Ε’-ΣΤ’ δημοτικού (αγόρια)

1η θέση ΓΣ Νεάπολης 35”43

2η θέση Ευβοϊκός ΓΑΣ 35”80

3η θέση ΑΚΟ Λιβαδειάς 35”90

4η θέση Πολύμναστος 35”99

 

4Χ60 μ. Ε’-ΣΤ’ δημοτικού (κορίτσια)

1η θέση Ευβοϊκός ΓΑΣ 35”61

2η θέση ΓΣ Νεάπολης 38”02

3η θέση Πίνδαρος 39”45

4η θέση Μεδεών 39”52

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Στοίχημα: Μπόχουμ με 1.98 και Σαραγόσα με κάλυψη

eviasports

Άμεση ανταπόκριση και συγκινητική προσφορά από την Ενορία των Ωρεών!

Δημήτρης Μαυρούτσικος

Σαν Σήμερα (16/3/2014): Βούρειος Χίου-Κύμη 71-102

Κώστας Λαγός
-->