ΕΠΙΛΕΓΜΕΝΑ ΣΥΝΤΑΚΤΩΝ ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΥΒΟΙΑΣ: Πρόκριση με ανατροπή! (Αμαρυνθιακός-Απ. Ερέτριας 2-3)

Νίκη-πρόκριση -στα ημιτελικά του κυπέλλου Εύβοιας- με ανατροπή για τον Απόλλωνα Ερέτριας, που τα βρήκε…σκούρα από τον Αμαρυνθιακό μένοντας πίσω στο σκορ με 2-0, αλλά με αντεπίθεση διαρκείας στο τέλος έφτασε σε σκορ πρόκρισης κερδίζοντας τελικά με 2-3!

Στο γειτονικό ντέρμπι, οι γηπεδούχοι ήταν πολύ καλοί στο πρώτο ημίχρονο, όταν και προηγήθηκαν στο 7′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σταματάκου (1-0).

Η Ερέτρια πίεσε, με στόχο το γκολ της ισοφάρισης καθώς σε συνάρτηση και με το 2-1 του πρώτου αγώνα ο Αμαρυνθιακός είχε το αβαντάζ, με τους γηπεδούχους να…στριμώχνουν στα σχοινιά την Ερέτρια όταν στο 76′ ο Βελαέτης πέτυχε το 2-0 που εκείνη τη στιγμή ήταν σκορ πρόκρισης για τον Αμαρυνθιακό!

Η Ερέτρια όμως αντέδρασε και στο 81′ με τον Αμαραντίδη μείωσε σε 2-1 ισοφαρίζοντας το σκορ του πρώτου αγώνα!

Στο 86′ ο Κοντός ισοφάρισε για την Ερέτρια σε 2-2 και στις καθυστερήσεις ο Τόρα πέτυχε την ολική ανατροπή δίνοντας εκτός από την πρόκριση και τη νίκη στην ομάδα του με 2-3!

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κασομούλης/Σπανός-Αντωνίου.

ΓΚΟΛ: 7′ Σταματάκος, 76′ Βελαέτης-81′ Αμαραντίδης, 86′ Κοντός, 90’+ Τόρα.

Αμαρυνθιακός (Μπάμπης Γεωργίου): Κοντράζιου, Α. Σεφερλής, Αντωνίου (60′ Λιατίφης), Βελαέτης, Ξουρής, Σ. Μυρτέζα, Κιμουλιάτης, Λυμπέρης, Α. Μυρτέζα, Σταματάκος (82′ Τσιμπούκης), Κόλλιας.

Απόλλων Ερέτριας (Δημήτρης Βαλκάνος): Ναβροζίδης, Μετσανάι, Κορακιανίτης, Βαλκάνος (81′ Τσίγκας), Σμπιλήρης (46′ Κοντός), Καλοχωρίδης, Σεόλ, Ντουλαβέρης, Τρεγκάι (62′ Κοκκάλας), Τόρα, Αμαραντίδης.