Γ' ΕΘΝΙΚΗ ΕΠΙΛΕΓΜΕΝΑ ΣΥΝΤΑΚΤΩΝ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Νίκη για ‘νεραντζούρι’ στο ευβοϊκό ντέρμπι (ΑΟ Χαλκίς-Απόλλων Ερέτριας 4-1)

Ο ΑΟ Χαλκίς ήταν ο νικητής του ευβοϊκού ντέρμπι με 4-1 επί του Απόλλωνα Ερέτριας, για την έβδομη αγωνιστική του έβδομου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 8′ με τον Ντάμπο και δέκα λεπτά μετά η ομάδα της Ερέτριας ισοφάρισε με γκολ του Κοντού. Τρία λεπτά μετά οι ‘νεραντζούρι’ πήραν και πάλι κεφάλι στο σκορ, με σκόρερ αυτή τη φορά τον Παπαδάκη και στο 39′ ο Βέργος έκανε το σκορ 3-1. Τέλος στο 83′ ο Παλαιολόγος διαμόρφωσε το τελικό 4-1.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πόγκας-Δάλλας-Νέγρης.

ΓΚΟΛ: 8′ Ντάμπος, 21′ Παπαδάκης, 39′ Βέργος, 83′ Παλαιολόγος-18′ Κοντός.

ΑΟ Χαλκίς (Λύκος): Σταυριανός, Δούλος, Γιαλαμίδης, Σχίζας, Μπουζούρας, Βέργος (86′ Σπυριδάκης), Ντάμπος, Παπαδάκης (68′ Παπαδάκης), Πατερίτσας (74′ Πλουμής), Ντελέκος, Χαραλαμπίδης (76′ Σταματούκος).

Απόλλων Ερέτριας (Βαλκάνος): Μπασινάς (46′ Ναβροζίδης λ.τ.), Μετσανάι, Ρούσσος, Βαλκάνος, Κοντός, Μπαλόζι (36′ Σμπιλήρης λ.τ.)Καλοχωρίδης, Μώρος (42′ Κορακιανίτης λ.τ.), Ντουλαβέρης, Τόρα, Αμαραντίδης.

Τ. Αυλωνίτης: ‘Δίνω τον αγώνα μου στην Αυστρία, θα ήθελα να κληθώ στην Εθνική’

Μ. Μαύρος: ‘Ονειρευόμαστε να φτάσουμε όσο πιο μακριά γίνεται’

Β. Αρβανίτη: Στην κορυφή σε τουρνουά στην Καμπότζη! (video)