Γ' ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Γ’ ΕΠΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Φοίνικας Ψαχνών-Ακαδημία Αρτάκης 2-0

Εντός έδρας επιτυχία για τον Φοίνικα Ψαχνών που επικράτησε με 2-0 της Ακαδημίας Αρτάκης, για την τέταρτη αγωνιστική του πρώτου ομίλου της Γ’ ΕΠΣΕ.

Οι γηπεδούχοι πέτυχαν ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο φτάνοντας στο τρίποντο της νίκης. Ο Δημητρίου άνοιξε το σκορ με τη συμπλήρωση του 20λεπτου και ο Παπακυριακού στις αρχές της επανάληψης σφράγισε τη νίκη του Φοίνικα.

Διαιτητές: Βλάχος (Θεοδώρου-Λειβαδιτάκης)

ΓΚΟΛ: 21′ Δημητρίου 1-0, 51′ Παπακυριακού 2-0.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΨΑΧΝΩΝ: Ρομπιές, Λάζαρης, Κιαπέκος (46′ Μπαρσάκης), Δημητρίου, Μανάρης, Γιαννής (81′ Καμπούρης), Μάτιας, Μαντάς (65′ Κατσαρής), Μπίρμπας (58′ Καρλής), Φαλάγγης, Παπακυριακού.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΡΤΑΚΗΣ: Τσάλλας, Χατζηβασιλείου, Σαρρής, Λοιζος, Μεθενίτης (46′ Φωτιάδης), Μπίζος, Κρητικός (36′ Μάτιας), Δειμέζης (46′ Τσεκούρας), Παπαδόπουλος, Τρίκκας, Μπακάλης (61′ Καρατζάς).

Σαν Σήμερα (28/3/2015): Λήλας Βασιλικού-Λουκίσια 1-0 (video)

Θανάσης Κούτος: Τίτλοι τέλους… μετά από 43 χρόνια..!