Β΄ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Β’ ΕΠΣΕ-Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΟΠΑ ΑΙΔΗΨΟΥ-ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ

Πρώτη νίκη για την ΟΠΑ Αιδηψού, που επικράτησε του Ταξιάρχη με 2-1, για την τέταρτη αγωνιστική του πρώτου ομίλου της Β’ ΕΠΣΕ.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 12ο λεπτό με τέρμα του Σαββόπουλου, ενώ στο 52′ ο Δ. Αναγνώστου έκανε το 2-0. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με τον παίχτη-προπονητή της ομάδας Μισιρλή στο 65′, ενώ στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων έχασαν ‘χρυσή’ ευκαιρία για να πάρουν τον βαθμό της ισοπαλίας, με χαμένο πέναλτι εκτελεσμένο απ’ τον Καραβά.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπαδόπουλος-Νέγρης-Καρράς.

ΑΠΟΒΟΛΗ: 62′ Ζαχαράκης.

ΓΚΟΛ: 12′ Σαββόπουλος Δ., 52′ Αναγνώστου Δ.-65′ Μισιρλής Κ.

ΟΠΑ ΑΙΔΗΨΟΥ (Θανάσης Αναγνώστου): Χαντζής, Αυγέρης, Ουζούνογλου, Χασανάι, Μαυροζούμης, Λιάρος (89′ Μισιρλής), Ζαχαράκης, Σαββόπουλος, Υδραίος (89′ Χρυσομάλης), Αναγνώστου Μ. (46′ Πλαγκάι), Αναγνώστου Π.

ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ (Κώστας Μισιρλής): Σάμιος, Τσαμούρογλου, Κριάρης (70′ Μουρκιώτης), Καπόλος, Δεσπούς (46′ Μισιρλής), Μπαλαμούτης (77′ Κουτσογιωργάκης Γ.), Κουτσογιωργάκης Ε. (75′ Κοντογιάννης), Λυσσέας, Καραβάς, Δημητράκης, Χουβαρδάς.

ΑΟ Χαλκίς: Φιλικό με Κυπαρισσό Αντίκυρας

Ρομαϊκός Χαλκίδας: Έναρξη προετοιμασίας στις 30/8

Θ. Μεθενίτης: ‘Παρουσιαστήκαμε αρκετά βελτιωμένοι’