Β΄ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Β’ ΕΠΣΕ-ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΡΗΣ ΑΓ.ΙΩΑΝΝΗ-ΖΑΡΗΤΡΑ 0-2

Συνέχεια στο πολύ καλό ξεκίνημα στο φετινό πρωτάθλημα της Β’ ΕΠΣΕ για τα Ζάρητρα, που κέρδιζαν εκτός έδρας τον Άρη Αγίου Ιωάννη, για την τρίτη αγωνιστική του νότιου ομίλου.

Μεγάλος πρωταγωνιστής, για τους περσινούς πρωταθλητές και φετινούς πρωτοπόρους του ομίλου, ο 17χρονος Γιώργος Παναγιώτου, που πέτυχε και τα δύο τέρματα της ομάδας του και σκόραρε και στο τρίτο φετινό ματς των Ζαράκων. Το σκορ άνοιξε στο 75ο λεπτό και τέσσερα λεπτά διαμορφώθηκε το τελικό 2-0.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ντούρας (Αντωνίου-Καρράς)

ΓΚΟΛ: 75’+79′ Παναγιώτου

ΑΡΗΣ ΑΓ. ΙΩΑΝΝΗ (Π. Καδδίτης-Π. Πολύχρονος): Καρκαλέτσης, Μεγαρίτης, Ποδαράς, Μάλλιος, Μακρύγιαννης (52′ Φελερης), Μπράχο, Θεοδωρακόπουλος, Περήφανος, Παναγιάρης (45′ Καλαμιώτης), Πιλάτης (78′ Πολύχρονος), Σίμωσης (54′ Μήτρου).

ΖΑΡΗΤΡΑ (Μεταξάς-Λισαβώνης): Καλιοντζής, Μπουραντάς, Χουχουμής, Τσελά, Λιώνης, Μαχαλάι, Αποστόλου, Αγκαλίου (85′ Τοτός), Παναγιώτου, Σπανός (78′ Πέππας), Ντούνης (70′ Μπράχα).

Πανηλιακός: Τέσσερις ακόμη μεταγραφές

ΕΠΟ: Στα θρανία υποχρεωτικά όλοι οι προπονητές των ακαδημιών της Ελλάδας