Α' ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Α’ ΕΠΣΕ: ΛΗΛΑΣ Β.-ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ 1-2

Σπουδαίο εκτός έδρας ‘τρίποντο’ για τον Ελλήσποντο, στο τοπικό ντέρμπι με τον Λήλαντα, στην πρεμιέρα της Α’ ΕΠΣΕ.

Αξίζει ν’ αναφερθεί πως το παιχνίδι ξεκίνησε το Σάββατο 29/9, αλλά λόγω των καιρικών φαινομένων του ‘Ζορμπά’, που έπληξαν και την Εύβοια, διακόπηκε στο 53′ και τελικά ολοκληρώθηκε μια εβδομάδα αργότερα. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο δεύτερο λεπτό της αναμέτρησης, αλλά τέσσερα λεπτά μετά ο Λάσρι με εύστοχο χτύπημα πέναλτι έφερε το ματς στα ίσα. Ο ίδιος παίχτης στο 80ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 1-2 και έδωσε ένα σπουδαίο ‘διπλό’ στην ομάδα της Λαμψάκου.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κηρύκος (Κελεπούρης-Παππάς).

ΚΟΚΚΙΝΕΣ: 87′ Ευαγγελινός-87′ Τσάλας.

ΓΚΟΛ: 2′ Μακρής-6’+80′ Λάζρι.

ΛΗΛΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ (Τάσος Ταυταρίδης): Τόρα, Κικίδης, Ευαγγελινός, Θαν. Μακρής (85’ Ζευγολάτης), Χαζαρίδης, Αγγελάκης, Παπίλας, Τσούρα, Αρ. Μακρής, Πεσχύρας (80’ Πρίφτι), Βάθης (77’ Ντουλελάρι).

ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ (Παναγιώτης Τοκπασίδης): Πολύδωρος, Ρογαλίδης, Κοντάκης, Κουσερής, Γ. Αυλωνίτης, Μπούρικας (53’ Αντωνόπουλος), Ρουμπής, Φτούλης, Καλέντζης (83’ Τσάλας), Λάζρι, Ντεγιάννης (53′ Χιούσκα).

Π. Τοκπασίδης: ‘Το θέμα είναι είναι να ευχαριστιόμαστε αυτό που κάνουμε’